Tuzla Marina’da işbaşı heyecanı…

Tuzla Marina, Tuzla Belediyesi’nin mesleki eğitim verdiği adaylar arasından işçi tespitine başladı. Marina, Tema Park ve AVM’de istihdam edilecek personel için iş görüşmelerine başlandı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın vizyon projesi Tuzla Marina bir yandan açılışa hazırlanırken, bir yandan da işbaşı yapacak personel seçimiyle kadrosunu oluşturmaya başladı. Başkan Yazıcı’nın ihale dosyası şartnamesine aldırdığı madde gereği Tuzla’da oturan işsizlerin istihdam edileceği Marina’da işveren-işçi görüşmeleri de başladı.

Viaport Grup İnsan Kaynakları Direktörü Faruk Erdurcan, Tuzla Belediyesi’nin düzenlediği mesleki eğitimlere katılan işçi adayları ile görüşmelere başladı. Tuzla Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde işçi adayları ile bir araya gelen Erdurcan, şunları ifade etti:

TUZLA MARİNA’DA 2.127 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK…

“Tuzla Marina’da 2.127 kişiyi istihdam edeceğiz. Marina’da ihale şartlarına uygun olarak Tuzla’da oturan, Tuzla Belediyesi’nin mesleki eğitimine katılan kişileri iş sahibi yapacağız. Tuzla Belediyesi’nin mesleki eğitimine katılıp, işçi havuzuna dahil olan kişilerle görüşüyoruz. İşçi ihtiyacımızı Tuzla Belediyesi’nin mesleki eğitim verdiği kişiler arasından seçiyoruz. Bugün teknik personel ve beden işçisi adayları ile 3 pozisyonda görüşmelere başladık. İşçi adaylarıyla her hafta bir araya gelerek, açılış öncesinde kadro ihtiyacımızı tamamlayacağız. Tuzla Belediyesi’nin mesleki eğitim verdiği işçi adaylarıyla görüşmelere Tuzla Marina açılışına kadar devam edeceğiz.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

engelsiz okul

Çekmeköy’de engelsiz okul için geri sayım

Çekmeköy Belediyesi’nin Ekim 2017’de Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiği arsada yapılması planlanan Engelliler Okulu için yapım protokolü imzalandı. Çekmeköy ...