40 Pafta

Tuzla’da 40 Pafta’ya imar müjdesi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, köy içi olarak bilinen 40 Pafta’ya imar müjdesini sosyal medyadan paylaştı. 10 yıldır çivi bile çakılamayan Postane ve Cami Mahallesi’ndeki alan, Tuzla Belediyesi tarafından planlandı. Anıtlar Kurulu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından da onaylanan Revizyon Uygulama İmar Planı ile bölgede yapılaşmanın önü açıldı.

Tuzla’da ilk yerleşim alanları içinde yer alan ve günümüzde köy içi olarak bilinen 40 Pafta, İstanbul II no’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun 23 Şubat 1993 gün ve 3022 sayılı kararı ile 1. Derece Kentsel Sit Alanı, 16 Nisan 1998 gün ve 4762 sayılı kararı ile III. Derece Arkeolojik Sit Alanı olarak ilan edildi. Bakanlar Kurulu’nun 15 Mayıs 2006 gün ve 2006/10455 sayılı kararı ile ise Yenileme Alanı ilan edildi ve 02 Haziran 2006 gün ve 26186 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

40 Pafta

İBB MECLİSİ PLANI ONAYLADI…

10 yılı aşkın süredir imara kapalı olan 40 Pafta, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın girişimleriyle çözüme kavuştu. Tuzla Belediyesi tarafından hazırlanan yenileme avan projeleri, önce İBB Meclisi tarafından onaylandı. Köyiçi bölgesinin yapılaşmaya hazır hale gelmesinin altlığı olan Koruma Amaçlı İmar Planı, İstanbul II. Numaralı Yenileme Alanları Koruma Bölge Kurulu’nun 18 Ekim 2016 tarihli ve 1726 sayılı kararı ile onaylandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi de 14 Aralık 2016 Çarşamba günkü toplantısında planı onayladı.

VATANDAŞLAR İMAR DURUMUNU BELEDİYEDEN ÖĞRENECEK…

Tuzla 40 Pafta Köy İçi Koruma Amaçlı İmar Planı’nın onaylanmasını sosyal medyadan duyuran Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bölgede yaşayan vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı. Başkan Yazıcı; “40 Pafta ilçemizin en eski yerleşim yeri olmasına rağmen, imar planında var olan teknik problemler sebebiyle gelişme gösteremiyordu. Tuzla tarihini ve hafızasını taşıyan bu bölge, artık imar ve şehircilik kuralları doğrultusunda, planda belirtilen hususlara uygun bir şekilde gelişme gösterecek. Vatandaşlarımız, belediyemizin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne başvurarak imar durumunu alabilirler” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, köy içi olarak bilinen 40 Pafta’ya imar müjdesini sosyal medyadan paylaştı. 10 yıldır çivi bile çakılamayan Postane ve Cami Mahallesi’ndeki alan, Tuzla Belediyesi tarafından planlandı…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...