Tuzla’nın çehresi değişiyor…

1

Tuzla Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, modern bir Tuzla için gece gündüz çalışıyor. Tüm mahallelerde hummalı bir çalışma yürüten Belediye ekipleri, iki yıl içerisinde 91 adet yeni yol açtı. 56 dar yolda ise, yol genişletme ve tesviye çalışmaları yapan Belediye ekipleri, devasa caddeler ve bulvarlar oluşturdu. 

Tuzla Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü hummalı çalışmalarla bir yandan yeni sokak ve caddeler açılırken, bir yandan da trafiğe elverişsiz daracık yollar, devasa caddelere ve bulvarlara dönüştürülüyor. Belediye ekiplerinin geceli gündüzlü yürüttüğü çalışmalarla Tuzla, her geçen gün daha modern bir kent görüntüsüne kavuşuyor. 

Ardı ardına yapılan toplu konut projeleri sayesinde nüfusu yoğun bir şekilde artan Tuzla’da, son iki yıl içerisinde belediye tarafından 91 adet yeni yol açıldı. 56 yol ise genişletilerek, çift yönlü ve çift şeritli devasa caddeler oluşturuldu. Tuzla’da yeni açılan yolların uzunluğu 30 kilometreyi aşmış durumda. 

Bir yandan yeni yollar açan ve yol genişletme çalışmalarını aralıksız sürdüren Tuzla Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bir yandan da yıpranan yollarda ve yeni açılan yollarda asfaltlama çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Tuzla’da iki yıl içerisinde yollara serilen asfalt miktarı 220 bin 650 tonu aştı. Asfaltlanan yolların uzunluğu ise 171 kilometreyi geçti.

3

4

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...