20 gecekondunun takası gerçekleşti…

1

Tuzla Şifa Mahallesi, 23 Nisan Caddesi’ndeki Hazine arazisi üzerindeki dere yatağında yer alan gecekondularda yaşayan vatandaşlara, yeni dairelerinin anahtarları Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından verildi. 

Evleri dere yatağında yer aldığı için sağnak yağışlarda su baskınlarına maruz kalan ve mağduriyet yaşayan vatandaşlar, Tuzla Belediyesi’nin girişimleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gecekondu ve Mesken Müdürlüğü tarafından kendilerine temin edilen dairelere geçecekler. 

Dere yatağında evleri bulunan 20 hane sahibine, yeni dairelerinin anahtarları Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından teslim edildi. Gecekondu sahiplerine sağlanan özel şartlarla yeni dairelerine kavuşan vatandaşlar, yıllardır yaşadıkları mağduriyetten kurtulmanın sevinci ile Başkan Yazıcı’ya dualar ederek anahtarlarını teslim aldılar.

2

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de Brezilya coşkusu

Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Beşçeşmeler Yaz Festivali’nin bu haftaki konuğu Brezilya oldu. Brezilya ekibinin yöresel ezgileriyle katılıcıları coşturduğu ...