“Turnalar Yok Olmasın”…

Symbiosis Doğal Yaşamı Koruma Derneği üyeleri ile Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, eşsiz güzellikteki turna kuşu soyunun her geçen gün gözle görülür şekilde tükenmesi üzerine “Turnalar Yok Olmasın” başlıklı bir sempozyum düzenledi.

Sempozyuma; HAYTAP, Hayvanları Koruma Derneği ve Doğa Derneği üyelerinin yanı sıra Dernek Başkanı Dr. Ayşen Erdil, Dernek Danışmanı Biyolog Ferdi Akarsu, Dernek Genel Müdürü Engin Yılmaz, Güven Eken, Emrah Çoban ve Engin Yılmaz konuşmacı olarak katıldılar.

TURNA KUŞU VE DOĞANIN KORUNMASI İÇİN GÖRKEMLİ SERGİ…

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen, dünya sanatında ve Osmanlı-Anadolu sanatındaki “Turna Motifleri”ni görseller ile birlikte izleyicilere tanıttı. Turna kuşu ve doğanın korunmasını amaç edinen sanatçılar, görkemli bir sergi açtılar.

USTALAR VE ÖĞRENCİLER BİR ARADA…

Nazan Erkmen, Irmak Akçadoğan, Oya Abacı, Pesent Doğan, Ezgi Karaata, Duygu Beykal İz, Vesile Aykaç, Ayşen Yetiş Doğu, Münevver Cillov, Selçuk Kızılışık, Neşe Meral, Gün İrk, Hilal Turşoluk, Gülşen Kıbrıslı ve Can Aral Moralı gibi isimlerin yanı sıra L’Aquila Accademia di belle arti ile Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin de eserleri sergide yer aldı.

NAZLI ERAY’DAN TURNALARA ÖZEL ÖYKÜ KİTABI…

Turnaları korumak, çocuklara küçük yaşlarda hayvan sevgisi ve çevre duyarlılığı aşılamak amacı ile ünlü yazar Nazlı Eray, turnayı konu alan “Çığlık Atan Mumya” başlıklı bir öykü kitabı yazdı. Nazan Erkmen tarafından resimlenen kitap satışa sunulurken, ünlü yazar kitabın resimleri arasında kitaplarını imzaladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

holokost-ile-yuzyuze-sergisi-24-ocak-ta-acilacak

“Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta açılacak

Yusuf Tolga Ünker‘in siyah-beyaz Holokost fotoğraflarını renklendirerek hazırladığı “Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta 500. Yıl Vakfı Türk ...