Türkiye’de her ilçeye bir Murat Ertürk lazım…

Başarılı spor adamı Murat Ertürk, yoğun çalışma temposundan geriye kalan zamanını kendisinin hazırladığı sosyal sorumluluk projelerine adadı. Engelli çocuklara spor aleti kazandırabilmek için çalışanlarıyla birlikte stüdyosunun kapılarını açan Ertürk, örnek projesiyle takdir topladı.

Eylem Sürmen ve Esra Ercan’ın tekstil ürünleri, Nilgün Dirgin ve Aysun Kaleli’nin de el işleri bağışı ile birlikte Suadiye’de Murat Ertürk Studio çalışma salonları kermes alanına dönüştü. Studio’nun eğitmenleri Samet Okumuş, Esra Berk, Ebru Kol, Yeliz Ülgenerk ve Selin Birgin, çalışmalara gönüllü olarak yoğun katkı sağladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda doktora öğrencisi ve obua sanatçısı Simla Efe, etkinliğe katılımıyla mutluluk kaynağı oldu.

EN BÜYÜK KAZANIM, ENGELLİLERİN MUTLULUĞU…

Elde edilen gelir ile Türkan Sabancı Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi’ne engelli öğrencilerin kullanabileceği spor aletleri kazandırılacak. Ancak etkinliğin en büyük yararı ise manevi… Mum ve boyalı taşlar gibi el işi süs eşyalarını üreten engelliler, hem sosyal bir etkinlik düzenlemenin hem de toplumla iç içe olabilmenin mutluluğunu yaşıyor.

Murat Ertürk…

“ONLARIN TEK BİR TEBESSÜMÜ YORGUNLUĞUMUZU ALIYOR…”

Türkiye’de Power Plate teknolojisinin temsilcisi özelliğinin yanı sıra “ezber bozan hoca” ünvanıyla tanınan Murat Ertürk’ün başarı azmini anlayabilmek için geçmişine bakmanın yeterli olduğu ortada. Engelli çocukların mutluluğunun çok önemli olduğuna vurgu yapan Ertürk; “Spor faaliyetlerimizle motor becerileri bir hayli gelişiyor. Onların tek bir tebessümü yorgunluğumuzu alıyor” diyerek, projelerine destek veren tüm isimlere ve çalışanlarına teşekkür etti.

Murat Ertürk’ün çalışmasına yönelik ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yer alacak. Ünlü spor adamının tecrübelerinin bir kısmında ise şunlar yer alıyor:

• Dünya ve Avrupa Teakwando Şampiyonu Temel Alper’in özel kondisyonerliği
• Milli tenisçi Pemra Özgen’in özel kondisyonerliği
• Yüzme Milli Takım kondisyonerliği
• Milli rallici Kaan Özşenler’in özel kondisyenerliği
• Türkiye Ulusal Ligi Amerikan Futbol Takımlarından Eagles’ın takım kondisyonerliği
• Türkiye Kickbox Şampiyonu Erol Sunar’ın özel kondisyonerliği
• Birçok tanınmış manken ve işadamının özel spor eğitmenliği
• Galatasaray futbol takımına dünyaca ünlü kondisyoner Scott Piri ile Power Plate eğitimi
• Çevik Kuvvet İstanbul Emniyet Amirliği birimlerinin Power Plate ile kondisyon ve kardiyo eğitimi
• Türkiye’nin en büyük spor işletmelerinin eğitmenlerinin eğitimi
• Power Plate Premium Studio’ların eğitmenlerinin eğitimi

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ataevi yeni mezunlarını verdi

Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği AÇEV’in gönüllü öğretmenlerinin ders verdiği okuma-yazma kurslarından 20, bilgisayar, ...