Türkiye’nin ilk Dondurulmuş Hayvan Müzesi, Pendik’te açıldı…

2

Türkiye’nin ilk Dondurulmuş Hayvan Müzesi’nin açılışı; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Pendik Kaymakamı Cafer Odabaş, Pendik Belediye Naşkanı Kenan Şahin, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Açılıştan önce söz alan Bakan Eker, müzeciliğin tabiat ve hayvan varlıklarının üzerinden yapılmasının, tabiatla yeni kuşakların tanışmasında önemli rol oynadığını belirtti. Bu müzenin Türkiye’de ilk olduğunu vurgulayan Eker; “Doğayla çocukların ve büyüklerin iyi ilişki içinde olması, beden ve ruh sağlığı açısından çok önemlidir” dedi. 

650 dondurulmuş hayvan… 

Kendi imkanlarıyla oluşturduğu 180 çeşitten 650 adet dondurulmuş hayvanı sergileyebilmek amacıyla bir müze yapmaya karar verdiğini söyleyen müze sahibi Ahmet Hamza, sponsor Yasemin Kumral ve Pendik Belediyesi’ne teşekkür etti. 

Kanatlı hayavnlardan sürüngenlere birçok çeşidin bulunduğu müzeyi, daha önce Başkan Kenan Şahin ziyaret etmiş ve hayranlığını dile getirmişti.

1

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik’te genç yetenekler keşfedildi

Pendik Belediyesinin sportif yeteneği olanları keşfetmek ve keşfedilen sporcuları fiziksel olarak hazır hale getirmek için başlattığı yetenek taramalarının ...