En büyük satranç turnuvası Eyüboğlu’nda düzenlendi…

satranc_03

Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nın geleneksel etkinliklerinden “Eyüboğlu Dostluk Satranç Turnuvası”nın bu yıl 21.’si düzenlendi. 712 satrançsever öğrenci, turnuvada birinci olabilmek için üç gün boyunca yarıştı. Turnuvada satranç tutkunu gençleri, aileleri ve öğretmenleri yalnız bırakmadı.

21. Dostluk Satranç Turnuvası’na 62’si devlet okulu ve 72’si özel okul olmak üzere toplam 134 okul katıldı. Yarışma; “Küçükler”, “Yıldızlar” ve “Gençler” olmak üzere üç kategoride gerçekleştirildi. Turnuvada “Küçükler” kategorisinde 371 öğrenci, “Yıldızlar” kategorisinde 241 öğrenci, “Gençler” kategorisinde ise 100 öğrenci mücadele etti.

Turnuvada,“Küçükler” kategorisinde Özel Beykent Koleji’nden Tolga Ülker, “Yıldızlar” kategorisinde MEF İlköğretim Okulu’ndan Bilgen Sazcı, “Gençler” kategorisinde ise Fatih Davutpaşa Lisesi’nden Esat Bağlan birinci oldu.

Okul derecelerinde ise, “Küçükler” kategorisinde Özel Beykent Koleji, “Yıldızlar” kategorisinde Topkapı Doğa Koleji, “Gençler” kategorisinde Robert Kolej birinci oldu.

8 Ocak Pazar günü düzenlenen ödül töreninde, ilk üç dereceye giren okullara plaket ve oyuncularına madalyaları verildi.

satranc_04

satranc_05

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası başlıyor

Türkiye Yüzme Federasyonu ve Medicana Kadıköy Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 20-21 Temmuz tarihlerinde ...