Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde anlamlı gece…

Her biri kendi enstrümanında virtüöz olan Gustav Rivinius (viyolonsel), Tuncay Yılmaz (keman) ve Emre Elivar’dan (piyano) oluşan Arkas Trio, 19 ve 20 Aralık tarihlerinde İstanbul’da kadınlara ithafen iki konser verecek.

Bunlardan ilki, Cumhuriyet kadınlarının simge isimlerinden Türkan Saylan’ın adını taşıyan Maltepe’deki Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Ücretsiz ama önceden rezervasyonla giriş yapılabilecek olan konser, 19 Aralık Cumartesi günü saat 20.00’de başlayacak. İkinci konser ise, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin organizasyonuyla “Dostluk Köprüsü Burs Projesi” için üniversiteli kız öğrenciler yararına gerçekleşecek ve Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da 20 Aralık Pazar günü saat 18.00’de başlayacak. Konseri dinlemek isteyenler, bilet satışı yerine derneğe bağış yapabilecek.

ARKAS TRİO HAKKINDA…

2011 yılında kurulan ve Türkiye’deki ilk kurumsal trio olan Arkas Trio, ilk konserlerinden itibaren ortaya koyduğu evrensel düzeydeki performans ve yorumlarıyla müzik otoritelerinde ve dinleyicilerde hayranlık uyandırdı. Türkiye’nin tüm büyük festivallerinde (İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin Uluslararası Müzik Festivalleri) vermiş olduğu konserlerle büyük başarı kazanan Arkas Trio, İstanbul Devlet Senfoni ve Bilkent Senfoni Orkestraları eşliğindeki konserlerinde de büyük yankı uyandırdı.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...