Türk Müziği’nin geleceğine gençler sahip çıkıyor…

DSC_0217

Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri evsahipliğinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Beş Ses, Beş Saz” konserinde genç solistler, Türk Müziği’nin geleceğinin güvenilir ellerde olduğunu ispat ettiler.

TRT Ses sanatçısı İnci Yaman’ın Kadıköy Belediyesi bünyesinde çalıştırdığı Khalkedon Türk Sanat Müziği Korosu koristlerinden Ayşin Önder, Aysel Demircan, Hülya Kutengin, Sevinç Karakaş ile Gençlik Korosu’ndan İdil Avunduk ve Raci Akyar’ın Türk Müziği’nin sevilen eserlerinden oluşan repertuarları ve yorumları, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Solistlere; tanınmış saz sanatçıları Bircan Yaman (keman), Tanju Erol (klarnet), Bora Dicle (kanun), Gökalp Yüzlüer (tanbur), Ahmet Kulik (ritm) ve Babür Sağlam (ritm) eşlik ettiler.

Program yapım ve yönetimini gerçekleştiren Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu, üçüncüsünü gerçekleştirdikleri bu programa altı saz eşliğinde altı koristin katılma nedeninin, daha çok koriste ve özellikle gençlere de fırsat tanımak amacı olduğunu ifade etti ve teşekkür çiçeklerini birlikte vermek için şef İnci Yaman’ı sahneye davet etti.

Gece, koristlerin kendilerini yetiştiren şefleri İnci Yaman ile birlikte söyledikleri şarkılar ile sona erdi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...