Türk Karatesi’nin kurucusu Hakkı Koşar yarım asrı devirdi…

Türkiye’nin “gizli hazinesi”, Türk karatesinin kurucusu Hakkı Koşar mesleğinde 50 yılı geride bıraktı, Kadıköy Belediyesi dünya değerini özel gece ile onurlandırdı. Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gecede, hem renkli hem de duygu dolu anlar yaşandı.

Karatedeki ulusal başarıları ile birlikte Yeşilçam’da Cüneyt Arkın, Kartal Tibet ve Sadri Alışık gibi birçok duayen ile ortak filmlere imza atan Hakkı Koşar’ı, özel gecesinde başta ailesi ve dönemin çocukluk arkadaşları, günümüzün emekli askeri erkanı yalnız bırakmadı. Koşar’ın torunları ise, salonda renkli görüntülerin yaşanmasını beraberinde getirdi.

170 BİN KARATECİ YETİŞTİRDİ…

Dile kolay, 170 bin karateci yetiştirmek… Hayatının her anında sporu ve karateyi yaşayan Hakkı Koşar’ın, Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde katılımcılarla paylaşılan biyografisinde 170 bin karateciyi Türkiye’ye kazandırdığı açıklandı. Öğrencilerinin zamanla öğretmen olduğu Hakkı Koşar’ın disiplini ve başarıları dalga dalga önce tüm Türkiye’ye, sonra dünyaya yayıldı.

Aykurt Nuhoğlu ve Engin Alan…

AYKURT NUHOĞLU ÖZEL İLGİ GÖSTERDİ…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, bir akşamını tamamen Hakkı Koşar’ın 50. Yıl Gecesi’ne ayırdı. Kadıköy Belediyesi tarafından organize edilen geceye katılan isimler arasında yer alan ünlü oyuncu ve usta tiyatro sanatçısı Enis Fosforoğlu ile Başkan Nuhoğlu, etkinlik öncesi gerçekleşen kokteylde bir araya geldi. Nuhoğlu’nun organizasyon boyunca Hakkı Koşar ve sevenleri ile yakından ilgilendiği görüldü. Kadıköy Belediyesi’nin birçok departmanı da Türk Karate tarihi için önem taşıyan gecedeydi.

KADIKÖY’DEN YÜKSELEN 60 YILLIK ARKADAŞLIK, KÜRSÜDE DUYGU SELİNİ GETİRDİ…

Hakkı Koşar’ın Fenerbahçe, Söğütlüçeşme ve Kadıköy’ün birçok yerinde çocukluk anıları bulunan Emekli Paşalar Engin Alan ve Mete Gür ile birlikte askeri erkandan birçok isim, kürsüde duygu selini beraberinde getirdi. Hakkı Koşar, Paşaları her konuşmasının sonunda ayakta alkışlattı.

Hakkı Koşar ve özel geceye yönelik tüm ayrıntılar; Kadıköy Life Dergisi’nin Ocak & Şubat 2016 sayısında yer alacak.

ALKIŞLAR CİNGİ AİLESİ’NDEN…
Buluşmaya katılanlar arasında Dr. Ayhan Cingi ve ailesi de vardı. Oğlu Cansın Cingi ile birlikte Hakkı Koşar’ın liderliğinde Belgrad’da düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası’na giden ve orada Türk Milli Takımı olarak 5’i Altın Madalya olmak üzere toplam 30 madalya kazanan takımızı alkışlayan üçlü, bu akşam burada Hakkı Koşar’ı bir kez daha alkışlamanın mutluluğu içindeydiler…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...