Türk Bayrağı ve Atatürk için pedal çevirdiler…

Kadıköylü bisiklet gönüllüsü Jale Özen’in başlattığı “Türk Bayrağı’mıza ve Ata’ya Saygı Sürüşü”ne destek çığ gibi büyüdü. Ay-yıldızlı bisikletçiler Göztepe’den Haydarpaşa’ya, Rıhtım’dan Bostancı’ya Türk Bayrağı’nı dalgalandırdı.

Kadıköylü bisikletçilerin etkinliğine, Avrupa Yakası’ndan da bisiklet gönüllüleri destek verdi. Kırmızı-beyaz balonlar eşliğinde Kadıköy sokaklarını turlayan bisikletliler, Haydarpaşa Tren Garı’nda Türk Bayrağı açtı.

SALDIRILARI KINADILAR…

Türkiye’nin dört bir yanında Atatürk büstleri ve Türk bayraklarına yapılan saldırıları kınayan bisiklet gönüllüleri, önümüzdeki süreçte yeni etkinlikler ile kamuoyunun dikkatini çekmeye hazırlanıyor.

JALE ÖZEN: BAYRAĞIMIZI GURURLA TAŞIYORUZ…

Kadıköy Life’a konuşan tanınmış pilates eğitmeni ve bisiklet gönüllüsü Jale Özen; “Bayrağımızı gururla açıyoruz, taşıyoruz. Amacımız, Türk Bayrağı’na dikkat çekmek ve halkın bu yönde cesaretini artırmak. Bayrağımıza, Atatürk büstlerine yapılan saldırılar kabul edilemez” diyerek, bisiklet kültürünün yaygın olduğu Kadıköy’de gönüllüleri etkinliklere davet etti.

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi’nde bahar dönemi

Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi tarafından engelli kişilere yönelik düzenlenen eğitim çalışmaları, bahar dönemine giriyor. Mart ayı ...