Turan Şef’e “Meslekteki 40. Yıl” kutlaması…

2

Bu yıl meslekte 40. yılını kutlayan ve Anadolu Yakası Cemiyet Hayatı başta olmak üzere mekânların müdavimleri tarafından “Turan Şef” olarak anılan Turan Çiftçi’ye, arkadaşları tarafından sürpriz bir kutlama yapıldı.

Halen Sahilyolu’nun yıldızlı mekânlarından “Adanalım”da işletme müdürü olarak çalışan Turan Çiftçi’ye, üzerinde “Meslekteki 40. Yılınızı Kutluyoruz” yazılı pastayı mekânın en kalabalık olduğu bir saatte getiren arkadaşları, ünlü şefin oldukça şaşırmasına neden oldular.

Erzincan Uğrak Lokantası’nda başladı…

1971 yılında Erzincan’daki ünlü Konak Oteli altında bulunan Uğrak Lokantası’nda garson olarak mesleğe adımını atan Turan Çiftçi, Zeki Çetin’in Caddebostan’daki Pınar Restaurant’ı başta olmak üzere; Aden Hotel, Hasır, Selamiçeşme Şiribom gibi mekânlarda çalıştı.

Meslekte kendisini geliştirmek adına Turizm ve Otelcilik Eğitimi Kursları ile İngilizce eğitimi de alan Turan Çiftçi’ye, daha nice başarılı yıllar diliyoruz.

1

3

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ataşehir’de çocuklar yazı sanatla geçiriyor

Ataşehir Belediyesi’nin her yıl ücretsiz olarak düzenlediği Yaz Sanat Okulları’nda Ataşehirli çocuklar yaz tatillerini sanatla değerlendiriyor. Sanat atölyelerinde ...