Tüm yolların kesiştiği kent; Pendik…

Dolayoba Spor Kompleksi’nin açılışı Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla gerçekleşti. Pendik’i “Tüm yolların kesiştiği kent” olarak niteleyen Bakan Elvan, Pendik – Eskişehir Hızlı Tren test sürüşünün birkaç güne kadar başlayacağını ve İstanbul – İzmir Otoyolu’nun tamamlanmasıyla Pendik’ten İzmir’e 3,5 saatte gidileceğini söyledi.

Pendik Belediyesi tarafından yapılan Dolayoba Spor Kompleksi’nin açılışı, Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla gerçekleşti. Bünyesinde engellilerin de spor yapabileceği alanların bulunduğu tesisin yanına, FIFA standartlarında bir futbol sahası da yapılacak. Modern görünümü ve çevre düzenlemesiyle dikkat çeken Dolayoba Spor Kompleksi’nde, kadınlar için fitness bölümleri de bulunuyor.

“HİZMETLERİMİZDEN RAHATSIZ OLUYORLAR…”

Programa katılan Denizcilik ve Habercilik Bakanı Lütfi Elvan, Pendik’i “Tüm yolların kesiştiği  kent” olarak nitelendirdi. İktidarın iş üretirken birilerinin istikrarı bozmaya çalıştığını ifade eden Bakan Elvan; “Biz hizmet partisiyiz. 3. Köprü, Marmaray, Hızlı Tren gibi projelerimiz var. Bunları engellemek istiyorlar. Bu projelerden rahatsızlar, çünkü art niyetliler. 30 Mart’ta bize güçlü bir şekilde destek verin ki bunlara cevabı hep birlikte verelim” dedi.


PENDİK’TEN İZMİR’E 3,5 SAATTE GİDİLECEK…

Pendik’teki yatırımlardan da bahseden Bakan Elvan, Pendik – Eskişehir Hızlı Tren testinin birkaç güne kadar yapılacağını söyledi. İstanbul-İzmir Otoyolu’nun da tamamlanmasıyla Pendik’ten 3,5 saatte İzmir’e gidilebileceğini belirten Bakan Lütfi Elvan, Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’na üçüncü bir pistin de inşa edileceğini sözlerine ekledi.


“UÇUŞA GEÇECEĞİMİZ BİR DÖNEM OLACAK…”

Vatandaşların alkışları eşliğinde kürsüye çıkan Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Pendik’te son 5 yılda muhteşem eserler yaparak milletin huzuruna çıktıklarını söyledi. Gençler ve sporla ilgili daha birçok yatırımlarının bulunduğunu dile getiren Başkan Şahin, önümüzdeki  beş yıl boyunca 1 katrilyonluk yatırım hedeflediklerini vurguladı ve “Seçim sonrası dönem, Pendik için uçuşa geçeceğimiz bir dönem olacak” şeklinde konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...