TSE, Ümraniye Belediyesi’ni inceliyor…

Türk Standartları Enstitüsü, Ümraniye Belediyesi Hizmet Binası’nı “Güvenli Yeşil Bina’’ sertifikası kapsamında belgelendirme çalışmaları için inceliyor.

Ümraniye Belediyesi, TSE tarafından tescillenmiş bir belediye olarak her yıl TSE baş denetçileri tarafından denetime tabi tutuluyor. “ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’’ almaya hak kazanmış bir kurum olan Ümraniye Belediyesi, kalitenin sürdürülebilirliğine yönelik çalışmalara devam ediyor.

“GÜVENLİ YEŞİL BİNA” OLMAYA ADAY…

2013 yılında yapımı tamamlanan, enerji verimliliği ve modern mimarisi ile öncü bir donanıma sahip olan akıllı bina statüsündeki Ümraniye Belediyesi Hizmet Binası, TSE tarafından verilen “Güvenli Yeşil Bina’’ sertifikası kapsamında birçok alanda denetime alındı. Denetimlerin ilki, Sakarya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Çerezci ve ekibi tarafından gerçekleştirildi.

ELEKTROMANYETİK RADYASYON SEVİYESİ KONTROL EDİLECEK…

Bu sayede TSE denetçileri, “Güvenli Yeşil Bina’’ çalışmaları kapsamında başta personelin kullandığı cihazlar olmak üzere belediye binası içerisindeki elektromanyetik radyasyon seviyesini kontrol edecek. Elektromanyetik kirlilik değerlendirmesi yapılarak, Ümraniye Belediyesi’ne verilecek belgeye söz konusu değerlendirmelerin hepsi puan olarak yansıyacak. Belirli aralıklarla birçok alanda devam edecek olan denetimler, kısa sürede sonuçlandırılacak. Denetimler sonucunda Ümraniye Belediyesi’nin “Güvenli Yeşil Bina’’ sertifikasını almaya hak kazanan kamu binası unvanını alması bekleniyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...