Trial Kupası’nda ekip ruhu kazandı…

Beykoz Offroad Kulübü tarafından Riva’da düzenlenen, yardımlaşmayı ve offroad ruhunu ön planda tutan TOSFED Trial Kupası ikinci yarışı, büyük mücadelelere sahne oldu.

2014 sezonunda “TOSFED Kupası” adı altında ulusal bir kimlik kazanan trial yarışlarının ikinci ayağı, Beykoz Offroad Kulübü tarafından İstanbul Riva’da organize edildi. 14 ekip ve 28 arazi aracının katılımına sahne olan organizasyon, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu kez de izleyicilerden büyük ilgi gördü.

2 araç ve 4 sürücüden oluşan ekiplerin mücadelesine sahne olan organizasyonda, engel geçişlerinde sorun yaşayan ekiplerin mücadelesini izleyiciler nefeslerini tutarak izledi. Kendine özgü kuralları ile yardımlaşmayı ve offroad ruhunu ön planda tutan yarışta, katılımcılar ekip olarak tüm engelleri en kısa zamanda aşmak için ter döktüler.

“İKİZLER” TAKIMI BİRİNCİ OLDU…

Nefes kesen mücadelelere sahne olan organizasyon sonunda birinciliği, Tolga Selik & Ayşe Gevher Karacabey ile Selim Ustaoğlu & Oktay Gündoğdu ekiplerinden oluşan 12 numaralı “İkizler” takımı elde etti. Yarışın ikinciliğini Ahmet Kurt & Fuat Sarper ile Şencan Özkurt & İsa Üstündağ ekiplerinden oluşan 7 numaralı “Teleferik Offroad” takımı kazanırken, üçüncülüğü ise Erhan Kuşatman & Hakan Çarker ile Ertan Uçar & Ayhan Ademoğlu’ndan oluşan 9 numaralı “Samurai Advenure Team” elde etti.

TEŞVİK ÖDÜLLERİ VERİLDİ..

Yarış sonunda dereceye giren sporculara, kupaların yanı sıra Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından birinci ekibe 2.000 TL, ikinci ekibe 1.000 TL ve üçüncü ekibe de 500 TL teşvik ödülleri törenle verildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden amatör kulüplere yardım

Sporda geleceğin yeteneklerinin altyapısını oluşturan ve sağlıklı gençlerin yetişmesinde kilit bir görevi olan amatör spor kulüpleri ile okul ...