Tren rayları emekli oldu…

Kadıköy’de yaz aylarında ulaşıma kapatılan banliyö tren hattında, on yıllardır milyonlarca yolcunun anılarını taşıyan demir hatları kaldırıldı. İstanbul’da Pendik sınırlarına kadar ulaşacak hızlı trene entegre olarak kullanılacak Haydarpaşa-Pendik banliyö hattında, yeni rayların döşenmesine ramak kaldı.

Aylar öncesine kadar Anadolu Yakası’nda ulaşımın can damarı olan Haydarpaşa-Pendik tren hattı, rayların kaldırılması ile birlikte derin bir sessizliğe büründü. Pendik ve Ankara arasında hızlı tren hattına paralel olarak yürütülen çalışmaların yaklaşık olarak iki yıl içerisinde tamamlanması ile birlikte, Trakya sınırından Pendik hızlı tren istasyonuna aktarmalı olarak kesintisiz ulaşılabilecek.

MARMARAY’IN SON DURAĞI RASİMPAŞA…

İlk ve son yolcu durağı Ayrılıkçeşme olan Marmaray trenleri, yolcularının tamamını istasyona teslim ettikten sonra Yeldeğirmeni’ne kadar olan hat üzerinde bekleme yapıyor. Tren raylarının hizmete girmesi ile birlikte Yenikapı’dan yola çıkacak Marmaray, Pendik’e kadar sefer yapabilecek.

METRO EKSİĞİ KISMEN KAPATTI…

Haydarpaşa-Pendik tren hattının iki yıl süreyle kapatılması ile birlikte gözler Kadıköy-Kartal Metrosu’na çevrildi. Metronun D-100 Karayolu’na ve Kadıköy’ün sahil kesimlerine uzak olması, beraberinde “metroya ulaşım sorunu”nu gündeme getirdi. Kadıköy’ü sahil ve D-100 hattında birleştirecek otobüs ve minibüs seferlerinin olmaması nedeniyle vatandaşlar, yaz aylarından bugüne daha çok sahil hattı üzerindeki otobüsleri kullanmayı tercih etti. Ek otobüs seferlerinin hizmete girmesine rağmen otobüslerin yetersiz kalması ise dikkat çekti.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...