Timsal Karabekir EKAL’e konuk oldu…

Erenköy Kız Anadolu Lisesi (EKAL) öğrencileri, Tarih öğretmenlerinin katkısıyla unutamayacakları bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

EKAL’li öğrenciler; Doğu cephesinin ve Kurtuluş Savaşı’nın baş mimarlarından, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı Kazım Karabekir Paşa’yı ve onun kahramanlıklarını, kendisine en yakın isimden dinleme şansına sahip oldular.

Kahramanlıklarını unutamayacağımız Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir, Erenköy Kız Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, gösterdiği resimler ve belgelerle öğrencileri hem duygulandırdı, hem de ecdadımızla bir kez daha onur duyulmasına vesile oldu.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği etkinlik sonunda, Karabekir’e çiçek ve plaket takdim edildi. EKAL’liler, hep bir ağızdan “Türk yılmaz!” dedi.

 

 

Hakkında Yaren Toksöz

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe ...