Temizliğe davet var…

Heybeliada Anadolu Lisesi, sivil toplum örgütleri ile birlikte Çam Limanı’nda “Temizliğe davet var” projesi başlattı. Sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği etkinlik, genç nesile doğa ve çevre bilincinin aşılanmasına katkı sağlayacak.

Kadıköy Belediyesi Suadiye Gönüllüleri genç üyeleri ve öğrenciler, büyük etkinlik öncesinde kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla duyuru çalışmalarını önemli ölçüde tamamladı. Okul Müdürü Ali Tekin Ataşı başkanlığında, Coğrafya Öğretmeni Seda İnanöz koordinatörlüğünde yürütülen proje kapsamında, 05 Haziran Perşembe günü saat 09.30 itibariyle Çam Limanı’nda temizlik etkinliği başlatılacak.

OKULLARDA SOSYO-KÜLTÜREL FAALİYETLERİN ÖNEMİ…

Heybeli Anadolu Lisesi Müdürü Ali Tekin Ataşı, okullarda sadece öğretim yapılmadığını, sosyal ve kültürel faaliyetlerin de gerçekleştirildiğinin altını çizerek şunları ifade etti:

“Bu projenin amacı doğayla barışık, tabiata saygılı ve doğayı koruyan bireylerin sayısını artırmak; İstanbul’un nadide yerlerinden biri olan, turizmin merkezi haline gelen adaların ve Heybeliada’nın özellikle sahil, orman ve piknik alanlarının bilinçsiz kullanımını önlemek ve bu değerlerimize sahip çıkılmasını sağlamaktır. Kısıtlı olan imkanlarımızı zorlayarak; bilinçli, farkındalığı yüksek, doğaya duyarlı gençlerin yetişmesini sağlamak ve bu etkinliğin geleneksel hale dönüştürmek, en büyük hedefimizdir ve arzumuzdur.

Bu projeyi hazırlayan başta Coğrafya Öğretmenimiz Seda İnanöz olmak üzere bize destek olan tüm sivil toplum kuruluşlarına, velilerimize ve öğrencilerimize şimdiden teşekkür ediyorum.”

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maria'nın Bahçesi

Maria’nın Bahçesi’nde Öğretmenler Günü ve Kadınlar Matinesi

Sahilyolu’nun lezzeti ve eğlencesiyle ünlü mekanlarından Maria’nın Bahçesi, iki önemli gün için özel program ilavesi yaptı. Bunlardan ilki, ...