Temiz ilçe, sağlıklı gelecek

Temizlik konusuna verdiği önem ve yaptığı çalışmalarla İstanbul’un en temiz ilçesi olan Ümraniye’de temizlik ekipleri, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Ümraniye Belediyesi, ilçe genelinde 3 binin üzerinde cadde ve sokaktan günlük çöp alırken, tüm cadde ve sokaklar makineli süpürme araçları ve elle süpürme personeliyle düzenli olarak temizleniyor. Ayrıca tadilat sonucu çıkan moloz atıkları, hanelerden çıkan eşya vb. türde atıklar günlük olarak toplanarak, Şile’de bulunan ilgili döküm sahalarına naklediliyor.

en-temiz-ilce-umraniye-3

TOPLU ÇALIŞMA EKİPLERİ İLE TEMİZLİĞE DESTEK…

Temizliğe çok önem veren Ümraniye Belediyesi, ilçenin daha da temiz olması için günlük yapılan temizlik hizmetlerine ek olarak toplu çalışma ekipleri ile tüm mahallelerde periyodik olarak detaylı temizlik çalışmaları yürütüyor. Toplu çalışma ekipleri, çalışma yapılan bölgelerde süpürme, boş arsaların temizliği, kaldırım üzeri otların temizliği gibi kapsamlı temizlik çalışmalarını yapıyor.

en-temiz-ilce-umraniye-1

EN TEMİZ İLÇE…

Ayrıca sadece çöp toplamak değil, yıkama çalışmaları kapsamında da cadde-sokak, okul bahçesi, cami bahçe ve çevresi, pazar yeri yıkamalarını da yapan Ümraniye Belediyesi, diğer kurumlar tarafından yapılan altyapı çalışmaları ile inşaat faaliyetlerinden kaynaklı olarak meydana gelen tozlanma vb. olumsuzlukların giderilmesi açısından yıkama çalışmalarına büyük önem veriyor. En temiz ilçe koltuğunu başka ilçelere kaptırmayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, temizlik konusundaki hassasiyetini ilçe genelinde yaptırdığı çalışmalarla gözler önüne seriyor.

en-temiz-ilce-umraniye-4

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...