TEGV, Maltepe’de etkinliklerini tamamladı…

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Rotary2 Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi, 2014 yılının Haziran ayından bu yana Maltepe Mürüvvet Hanım İlkokulu’nda sürdürdüğü etkinliklerini tamamladı.

Okulun yaklaşık 1.800 öğrencisi ile gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklarda özgüven, değerlilik, kendini ifade edebilme, yaratıcılık ve empati gibi duygu ve becerilerin gelişimi; çevre, çocuk hakları, hijyen, teknoloji ve yurttaşlık bilinci gibi konularda farkındalık ve duyarlılık konuları ele alındı.

GENÇ VATANDAŞLAR AVRUPA’YI KEŞİFTE…

Ateşböceği’ne son olarak, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları’ndan biri olan Commenius programı kapsamında Mürüvvet Hanım İlkokulu tarafından ağırlanan, 9 ülkeden gelen 18 öğrenci ve öğretmenleri misafir oldu. Yunanistan, Almanya, Fransa, Belçika, Romanya, İspanya, İtalya, Macaristan ve Polonya’dan gelen 18 öğrenci ve öğretmenleri, hem Mürüvvet Hanım İlkokulu’nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladılar, hem de “Genç vatandaşlar Avrupa’yı keşifte” konu başlığı üzerine sunumlarını gerçekleştirdiler.

TARİHİ YERLERE GEZİLER DÜZENLENDİ…

Etkinlikler kapsamında Mürüvvet Hanım İlkokulu’nda folklor, bayrak ve dans gösterileri yapıldı, 23 Nisan konulu şiirler okundu. Ayrıca melodika dinletisinin de yapıldığı etkinlikte,  Mürüvvet Hanım İlkokulu İngilizce Korosu da sahne aldı. 20-25 Nisan tarihleri arasında 9 ülkeden gelen öğrencilerin ve öğretmenlerin ağırlandığı etkinlikte, İstanbul’un tarihi yerlerine geziler ve toplantı yemek programları da düzenlendi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

cekmekoy sanat akademisi

Çekmeköy Sinema Akademisi oyuncu Hakan Yılmaz’ı ağırladı

“Ayrılsak da Beraberiz”, “Yahşi Cazibe” gibi milyonların beğenisini kazanan yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Hakan Yılmaz, Çekmeköy Belediyesi ...