Tedavi olduğu hastanede sergi açtı…

Uzun yıllardır kemik kanseri tedavisi gören Şehriban Altay, yaptığı resimlerden oluşan “Hepsi Sihir” adlı sergisini tedavi olduğu hastanede açtı.

Şehriban Altay, henüz 20 yaşında… Tam 5 yıldır kemik kanseri (osteosarkom) ile savaşıyor. Hayattaki en büyük tutkusu ise resim yapmak. Tedavi süresince kendini rahatlatmak amacıyla yüzlerce resim yaptı. Hayali sergi açmaktı. Şimdi, tedavi olduğu hastanede hayallerine kavuştu. Doktorlarının desteği ile Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nde yaptığı resimlerden oluşan “Hepsi Sihir” adlı bir sergi açtı.

EN BÜYÜK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ…

Resim yaparak kendini rahatlattığını söyleyen Şehriban Altay; “Yıllardır hastalığım ile mücadele halindeyim. Bu süre zarfında resim yapmak bana çok iyi geldi. Duygularımı, iç dünyamı resimlerle dile getirdim. Herkesin kendini ifade ediş biçimi farklı… Ben, kendimi resimlerimle anlatmayı seviyorum” dedi. Hayattaki en büyük hayalinin kendi resimlerinden bir sergi açmak olduğunu belirten genç ressam, sözlerine şöyle devam etti:

“BENİM GİBİ HASTALARA UMUT OLSUN…”

“Hastalığım nedeniyle geçen yıl eğitim hayatıma ara vermeseydim, belki şu anda Güzel Sanatlar Fakültesi’ne gidiyor olacaktım. Ama gelecek yıl bu hedefim için elimden geleni yapacağım. Hayatımın en zor döneminde, kanser ile boğuşurken yaptığım resimler, benim gibi hastalara umut olsun istiyorum. Onlara moral ve destek vermeyi amaçlıyorum. Ayrıca bu sergi, üniversite hayatım için de büyük bir avantaj sağlayacak. Bana bu fırsatı veren hastane yönetimini de çok teşekkür ediyorum.”

20’den fazla resmin yer aldığı sergiyi, 1 Mayıs tarihine kadar Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nde ziyaret edebilirsiniz…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...