TBMM

TBMM’den Beykoz kararı

TBMM Başkanlığı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda misafirhane ihtiyacını karşılamak gayesiyle Beykoz Korusu içerisindeki binaların kullanılmak üzere TBMM bünyesine katılacağını, İstanbul İl Özel İdaresince restorasyon çalışmaları yapılan binaların Vakıflar Genel Müdürlüğünce TBMM’ye kira sözleşmesi yoluyla tahsis edileceğini bildirdi.

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, son günlerde çeşitli basın ve yayın organlarında yer alan TBMM’nin bazı faaliyetleri hakkında kamuoyunu yanlış yönlendirmeye matuf iddialar içeren haberler üzerine açıklama yapma zarureti doğduğu belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Geçmiş dönemler de dahil olmak üzere TBMM üyelerinin ve TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı’nın, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda misafirhane ihtiyacını karşılamak gayesiyle Beykoz Korusu içerisindeki binalar, kullanılmak üzere TBMM bünyesine katılacaktır. İstanbul İl Özel İdaresince restorasyon çalışmaları yapılan binaların Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından TBMM’ye kira sözleşmesi yoluyla tahsisi gerçekleştirilecektir.”

GEREKLİ DÜZENLEMELER TBMM TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

Havalimanlarına olan ulaşım kolaylığına ve duyulan misafirhane ihtiyacına binaen söz konusu binaların TBMM tarafından kullanılmasının TBMM Başkanlık Divanınca uygun görüldüğü ifade edilen açıklamada, bahse konu binaların bakımı ve korunması ile tesisin kullanıma açılmadan önce ihtiyaç duyulacak tefrişatının TBMM tarafından gerçekleştirileceği bildirildi. Açıklamada ayrıca toplumu yanıltıcı manşet ve içeriklerin, basın ahlakıyla ve evrensel basın yayın ilkeleriyle bağdaşmadığı kaydedildi.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

AYGAD

AYGAD’dan toplantı öncesi balık partisi

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Ekim ayının ikinci yönetim kurulu toplantısını 20 Ekim Cumartesi günü yaptı. Maltepe’de, AYGAD ...