Taşdelen imar planlarında sorun yok…

tasdelen

Çekmeköy Taşdelen’de bulunan bir arazi sahibinin açtığı davada, verilen mahkeme kararı ile ilgili yaşanan kısa süreli aksaklık sona erdi. Mahkemelik olan parsel için verilen iptal kararının genele uygulanmadığının açıklanması, müteahhitlere ve inşaat sahiplerine rahat bir nefes aldırdı. 

Geçtiğimiz günlerde Çekmeköy’deki inşaat sektöründe kısa süreli panik yaşanmasına neden olan olay şöyle gelişti:

Taşdelen bölgesinde bir arsa sahibi,  17.10.2008 tasdik tarihli ve 1/1000 ölçekli Taşdelen uygulama imar planları ile 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının iptali ile ilgili İstanbul 6. İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Kısa süre önce sonuçlanan davada, sadece davacı tarafa ait parsele yönelik bir iptal kararı çıktı. Hükmün belediyeye ulaşmasında geçen kısa sürede yayılan Taşdelen imar planlarının durdurulduğu haberi, arazi ve inşaat sahiplerinin tedirginlik yaşamasına neden oldu. Belediyeye ulaşan mahkeme kararında; sadece davacının parseline yönelik bir iptal olduğu, planın bütününe yönelik iptalin olmadığı açıklığa kavuştu. Buna istinaden, hâlihazırda 17.10.2008 tasdik tarihli Taşdelen uygulama imar planlarının uygulanmasına devam ediliyor.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da konu ile ilgili bir açıklama yaparak, Taşdelen imar planlarının uygulamada olduğunu ve yasalara uygun olarak başvuran herkese inşaat ruhsatının verildiğini söyledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Şeffaf Mutfak

3. Şeffaf Mutfak Festivali’ne yoğun ilgi

Diversey ve Çekmeköy Belediyesi’nin işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali, günden güne artan yoğun ...