Taşdelen imar planlarında sorun yok…

tasdelen

Çekmeköy Taşdelen’de bulunan bir arazi sahibinin açtığı davada, verilen mahkeme kararı ile ilgili yaşanan kısa süreli aksaklık sona erdi. Mahkemelik olan parsel için verilen iptal kararının genele uygulanmadığının açıklanması, müteahhitlere ve inşaat sahiplerine rahat bir nefes aldırdı. 

Geçtiğimiz günlerde Çekmeköy’deki inşaat sektöründe kısa süreli panik yaşanmasına neden olan olay şöyle gelişti:

Taşdelen bölgesinde bir arsa sahibi,  17.10.2008 tasdik tarihli ve 1/1000 ölçekli Taşdelen uygulama imar planları ile 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının iptali ile ilgili İstanbul 6. İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Kısa süre önce sonuçlanan davada, sadece davacı tarafa ait parsele yönelik bir iptal kararı çıktı. Hükmün belediyeye ulaşmasında geçen kısa sürede yayılan Taşdelen imar planlarının durdurulduğu haberi, arazi ve inşaat sahiplerinin tedirginlik yaşamasına neden oldu. Belediyeye ulaşan mahkeme kararında; sadece davacının parseline yönelik bir iptal olduğu, planın bütününe yönelik iptalin olmadığı açıklığa kavuştu. Buna istinaden, hâlihazırda 17.10.2008 tasdik tarihli Taşdelen uygulama imar planlarının uygulanmasına devam ediliyor.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da konu ile ilgili bir açıklama yaparak, Taşdelen imar planlarının uygulamada olduğunu ve yasalara uygun olarak başvuran herkese inşaat ruhsatının verildiğini söyledi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Karadeniz

Çekmeköy’de Karadeniz rüzgarı esti

Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Hamsi ve Horon Festivali’nde İstanbullular; hamsi, horon, fıkra ve Karadeniz müziğine doydu. Bir yanda kızgın ...