TASARIMPARKI’NDA “TASARIMDA KADINCA KODLAR”

DSC02142

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Tasarımparkı’nın hazırladığı “Tasarımda Kadın Kodları” Sergisi, 11 Mart Cuma günü açıldı.

Endüstriyel tasarımcı, içmimar, mimar, grafiker ve moda tasarımcısı kadınların eserlerine evsahipliği yapan “Tasarımda Kadın Kodları” sergisinin katılımcılarını; eğitimli, vizyonu geniş, dünyaya açılmış yada açılmaya çalışan, bildiklerini üniversitelerde öğrencileri ile paylaşan idealist kadınlar oluşturuyor.

Serginin küratörü ve aynı zamanda Tasarımparkı kurucusu Nursema Öztürk, serginin kadınların dünyadaki değeri, önemi ve yaşam haklarının konuşulduğu günde açılıyor olmasının, kadının tasarımdaki yerini ve önemini vurgulamak amaçlı olduğunu belirtti. Türk kadınlarının tasarladıkları eserlerle dünya sahnesinde görülmeye başladığını kaydeden Öztürk, “Kadın kimliğimizi ön plana çıkarmadan, yaratıcılığımız ve zekâmızla bu sahnede var olma mücadelesi veriyoruz. Bu sergi ile ‘Biz de buradayız ve üretiyoruz’ mesajımızı vurgulamak istedik” dedi. 

Sergi katılımcıları arasında Gamze Güven, Oya Akman, Aslı Kıyak, Bahar Korçan, Mehtap Obuz gibi isimler bulunuyor. Yaklaşık 30 kadın tasarımcının eserleri, iki ay süresince Moda/Yoğurtçu Parkı’nın tam karşısındaki Tasarımparkı’nda sergilenecek.

DSC02109

DSC02110

DSC02111

DSC02133

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...