Süreyya Operası’nda “Faust”…

”Faust” operası, 24 yıl sonra ilk kez Kadıköy’de seyirci ile buluşacak. Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, 13 Şubat Cumartesi günü Faust operasının prömiyerine ev sahipliği yapıyor.

Alman yazar J. W. Goethe’nin aynı adlı eserinden Fransız besteci Charles Gounod’nun bestelediği “Faust” operası, 24 yıl sonra tekrar sahneleniyor. Son olarak İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından 1992-93 sezonunda Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen Faust, 13 Şubat Cumartesi günü saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda seyircisi ile buluşacak. İlk temsili 13 Şubat’ta İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek olan “Faust”, ayrıca 16-17-18-20 Şubat ve 25-26-29 Mart tarihlerinde yine Süreyya Operası’nda izlenebilecek.

Recep Ayyılmaz’ın sahneye koyduğu eserin Orkestra Şefi Roberto Gianola, Koro Şefi Marco Morrone, Dekor Tasarımı Efter Tunç, Koreografi Beyhan A. Murphy, Kostüm Tasarımı Gizem Betil, Işık Tasarımı ise Yakup Çartık’a ait. Eserde Faust rolünü Erdem Erdoğan ve Hüseyin Likos; Mephistopheles rolünü Zafer Erdaş, Tuncay Kurtoğlu ve Gökhan Ürben; Marguerite rolünü Ayten Telek ve Gülbin Günay; Valentin rolünü Caner Akgün ve Alper Göçeri; Siebel rolünü Özge Belen ve Deniz Erdoğan Likos; Wagner rolünü Utku Bayburt ve Noyan Coşgun; Marthe rolünü ise Neslişah Pekin ve Nursel Dinler üstleniyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İş ve sanat dünyasını buluşturan sergi: Sanat Her Yerde

Otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden Ulugöl Otomotiv, sanata ve sanatçıya verdiği desteği sürdürüyor. Firmanın Satış Müdürü Yeşim Teoman’ın ...