Sunsetpark Caddebostan geleceğe yükseliyor…

Akfen İnşaat ve Kentpark Yapı ortaklığıyla projesi tamamlanan 15 milyon TL sermayeli Sunsetpark Caddebostan’ın inşaatında önemli yol kat edildi.

Anadolu Yakası’nda “ilk kez” Yeşil Bina Sertifikası verilecek olan proje, bölgede heyecan yarattı. Kentpark Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Kıyıcı baretini taktı, prestijli yatırımın kapılarını Kadıköy Life’a açtı.

Türkiye’nin alanında kariyer yapmış sayılı isimlerinden Sertaç Kıyıcı, “Önce iş güvenliği” diyerek bir güzel önlemlerimizi almamızı sağladı ve adım adım terasa çıktık. Proje tamamlandığında haberimizi gerçekleştirdiğimiz teras, binanın yarısı olacak. 15 katlı prestij yatırımı, 15 milyon TL’lik dev yatırım ile 2015 yılı Temmuz ayında teslim edilecek.

“CADDEBOSTAN’DA GÜNEŞ ETRAFINIZDA DÖNECEK…”

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun olmasının ardından, Amerika Birleşik Devletleri’nde Rice Üniversitesi inşaat yönetimi dalında yüksek lisans ve lisanslı mühendislik belgesi alması yönüyle kariyerinde yeni bir sayfa açan işadamı, dünya standartlarını Türkiye’ye taşıyan isimler arasında gösteriliyor. “Sunsetpark Caddebostan ile güneş etrafınızda dönecek” diyen Sertaç Kıyıcı, 7 yıl boyunca ABD, Mısır ve Kazakistan’ın ardından SOYAK Genel Müdürlüğü görevi ile yeni bir döneme girdi. Tecrübelerini Kentpark Gayrimenkul Geliştirme’yi kurarak taçlandıran Sertaç Kıyıcı, “Gözbebeğimiz” dediği Sunsetpark Caddebostan’ı gün içerisinde sık sık yerinde denetliyor.

ZAMAN KISALDI, KALİTE ARTTI…

Gün geçmiyor ki İstanbul’da yeni bir bina yükselmesin. İnşaat teknolojilerindeki hızlı artış, devamında projelerin daha kısa sürede tamamlanmasını da beraberinde getirdi. Devasa kuleler, 10 katın üzerindeki blokların yapımı sadece birkaç ay içerisinde tamamlanabilirken, zaman ile ters orantılı olarak inşaat kalitesi de arttı. Hazır betonlar ve kullanılan malzemelerin testlerden geçirilmesi, deprem sonrası yönetmeliği uygunluğunun zorunlu hale getirilmesi gibi kıstaslar, uluslararası normlara göre büyük önem taşıyor.

UFUKTA PRENS ADALARI VE MARMARA DENİZİ’NİN EŞLİĞİNDE…

Caddebostan Kültür Merkezi’ni arkasına alıp, Prens Adaları ile dans eden Sunsetpark Caddebostan ile pencereler her açıldığında evin içinde Marmara Denizi’nin büyüsü hâkim olacak. Güneşin dalgalarda kırıldığı, ayın yakamozunu yansıttığı anları yaşatacak proje, lüks tipi konforuyla “İşte yaşıyorum” dedirtecek.

KENTSEL YENİLEMEDE “İLK KEZ” YEŞİL BİNA SERTİFİKASI…

Sunsetpark Caddebostan ile Anadolu Yakası’nda bir ilk yaşanıyor. Kentsel dönüşüm ve yenilemede ilk kez Yeşil Bina Sertifikası verilecek yaşam merkezinde; zemin katta 3 dükkan, 1+1 dubleks, 3+1, 4+1 ve çatı dubleks dairelerde yeni bir dünyanın kapısı aralanacak. Yaşam merkezinde satış fiyatları tabanda 600 bin TL ve üzeri, tavanda ise 1.5 milyon TL ve üzeri olarak gerçekleşiyor.

DAHA FAZLA TASARRUF VE KALİTELİ YAŞAM…

İnşaatı hızla devam eden projede günün her saati ışık alan cepheler, enerji tasarrufu sağlayan cephe sistemi, merkezi yerden ısıtma sistemi, kapalı ve açık otopark, 1. sınıf malzemeler ile zemin-duvar kaplama, 7 gün 24 saat kapalı devre kamera sistemleri, renkli intercom sistemi ve şifreli sistemle binaya giriş, televizyon ve internet sistemleri kurulumu, paratoner, elektrikli araç şarj istasyonu gibi özellikler dizayn ediliyor. Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından verilecek LEED Sertifikası ile Sunsetpark Caddebostan, daha fazla tasarruf ve kaliteli yaşam olanaklarını uluslararası standartlar eşliğinde tescilleyecek.

İNŞAAT BİTMEDEN İLGİ GÖRDÜ…

Özellikleriyle dikkat çeken yaşam merkezi, Temmuz ayında tamamlanmadan önce yüzde 30 satış oranına ulaştı. İnşaat bitmeden tamamı satılması beklenen Sunsetpark Caddebostan, Kadıköy ve Anadolu Yakası’nda “Yeşil Bina” akımının da sembolü olacak.

SERTAÇ KIYICI: GURURLUYUZ…

Çalışanları ile sıkça bir araya gelen işadamı Sertaç Kıyıcı; “Gururluyuz, mutluyuz. Alıcısından çalışanına herkesin mutlu olduğu projeler diliyoruz” mesajı verdi.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ...