Sunay Akın, Kadıköy Belediye Meclisi’nden istifa etti…

1

Kadıköylü ünlü şair ve yazar Sunay Akın, Kadıköy Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa etti. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde, CHP listelerinden kontenjan adayı olarak Belediye Meclis Üyesi seçilen Sunay Akın, istifasını Kadıköy Belediye Meclisi’nin 27 Aralık Salı günü saat 11.00 sularında başlayan olağanüstü toplantısına bir dilekçe ile gönderdi.

Dilekçesinde gerekçe olarak, yurdun çeşitli yerlerinde verdiği konferanslar ve yoğun işleri nedeniyle toplantılara katılma görevini yerine getiremediğini ve bundan rahatsızlık duyduğunu belirten Akın’ın, istifası kabul edilerek yerine yedek meclis üyelerinden Abdülkadir Çelik seçildi.

CHP tabanından geliyor…

Sunay Akın’dan boşalan yere seçilen Abdülkadir Çelik’in parti tabanından geldiği, CHP Kadıköy ve İl Örgütü bünyesinde uzun yıllar çalıştığı ve çevresinde sevilen bir isim olduğu bildirildi.

sunayakin

Sunay Akın’ın, Kadıköy Belediye Meclisi’nin bugüne kadar yaptığı toplantılara katılamamış olmasından duyduğu rahatsızlık nedeniyle istifa ettiği düşünülüyor…

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...