Sultanbeyli’ye özel eğitim okulu…

İstanbul İl Özel İdaresi, zihinsel öğrenme yetersizliği olan çocukların ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte Sultanbeyli ilçesi Adil Mahallesi’nde inşa ettiği özel eğitim okulunu tamamlıyor.

2 milyon 769 bin TL. bütçe ile eğitime kazandırılacak okul, zemin ve 3 normal kattan oluşuyor. Zihinsel öğrenme yetersizliği olan çocukların geleceğini aydınlatacak donanıma sahip eğitim yuvasında, 8 derslik ve 8 adet bireysel çalışma odası bulunuyor.

Ayrıca 4 adet işlik, 2 adet atölye,  2 adet iş eğitim, müzik, resim ve bilgisayar derslikleriyle de öğrencilere akranları ile hayata eşit düzeyde başlama imkanı sunuluyor.

Çocukların zihinsel gelişimlerine destek olacak olanakların yanında beden gelişimlerini sağlayacak beden eğitim salonu, fizyoterapi, faaliyet, oyun ve uyku odaları da yeni eğitim yuvasında düşünülmüş diğer imkanlar arasında yer alıyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

uskudarda cocuklar eglenceye doydu

Üsküdar’da çocuklar eğlenceye doydu

Gerçekleştirdiği etkinliklerle çocukların dostu olan Üsküdar Belediyesi, yüzlerce çocuğu gönüllerince eğlenebilmeleri için bir araya getirdi. 7-14 yaş arası ...