Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Sultanbeyli’ye özel eğitim okulu…

İstanbul İl Özel İdaresi, zihinsel öğrenme yetersizliği olan çocukların ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte Sultanbeyli ilçesi Adil Mahallesi’nde inşa ettiği özel eğitim okulunu tamamlıyor.

2 milyon 769 bin TL. bütçe ile eğitime kazandırılacak okul, zemin ve 3 normal kattan oluşuyor. Zihinsel öğrenme yetersizliği olan çocukların geleceğini aydınlatacak donanıma sahip eğitim yuvasında, 8 derslik ve 8 adet bireysel çalışma odası bulunuyor.

Ayrıca 4 adet işlik, 2 adet atölye,  2 adet iş eğitim, müzik, resim ve bilgisayar derslikleriyle de öğrencilere akranları ile hayata eşit düzeyde başlama imkanı sunuluyor.

Çocukların zihinsel gelişimlerine destek olacak olanakların yanında beden gelişimlerini sağlayacak beden eğitim salonu, fizyoterapi, faaliyet, oyun ve uyku odaları da yeni eğitim yuvasında düşünülmüş diğer imkanlar arasında yer alıyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

15 Temmuz Şehitler Meydanı

Yeni görünümüyle 15 Temmuz Şehitler Meydanı

Göreve geldiği 2004 yılından bu yana başlattığı hizmet seferberliğiyle Ümraniye’yi İstanbul’un parlayan yıldızı haline getiren Belediye Başkanı Hasan ...