Sultanbeyli’de polis karakoluna saldırı!..

Sultanbeyli’de Fatih Polis Merkezi’ne bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, saldırıda 3 polis memuru ve 7 vatandaş hafif şekilde yaralandı. Bomba yüklü aracı kullanan teröristin ise öldüğü belirlendi.

Saldırı sonrası çıkan çatışmada 2 saldırgan öldürülürken, 1 polis de şehit oldu. Saldırıyla ilgili olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden gece saatlerinde yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

AYRINTILI İNCELEME BAŞLATILDI…

“10.08.20105 günü saat 01.00 sıralarında Sultanbeyli İlçesi Fatih Polis Merkezi Amirliği’ne bomba yüklü bir araçla geldiği ilk belirlemelere göre tespit edilen terörist ya da teröristlerce yapılan saldırı neticesinde polis merkez amirliğinde görevli 1 komiser yardımcısı, 2 polis memuru ve 7 vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış ve hastanede tedavilerine başlanılmıştır. Olay ile ilgili ayrıntılı inceleme ve çalışmalar devam etmektedir.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...