Sultanbeyli

Sultanbeyli de metrosuna kavuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın Bağcılar ve Çekmeköy’den sonra toplu açılış yaptığı ilçelerden biri de Sultanbeyli oldu. Yağmurlu havaya rağmen vatandaşların hıncahınç doldurduğu Sultanbeyli Kent Meydanı’nda coşku hakimdi.

Açılış töreninde konuşan Kadir Topbaş, Sultanbeyli’nin gönlünde ayrı bir yer tuttuğunu ve her türlü hizmete layık olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan olduğu ilk günlerdeki; “Hızlı gelişen ve değişen bir dünya var. Bu gelişen dünyayı takip eder ve izler, siz de ona göre çalışırsanız gelişirsiniz. Aksi taktirde gelişenleri izlemek zorunda kalırsınız” sözünü hatırlatan Topbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Sultanbeyli

DÜNYA İSTANBUL’U KONUŞUYOR…

“Sayın Cumhurbaşkanımızın büyükşehir belediye başkanlığı döneminde başlattığı yerel yönetim anlayışını devam ettiriyoruz. Bugüne kadar yaptığımız yatırımlar, Cumhurbaşkanımızın vizyonerliğinin bir yansıması. İstanbul artık farklı bir yerde. Dünya İstanbul’u konuşuyor. Bundan bir süre önce Sultanbeyli’ye metro hattının geleceğini kimse hayal dahi edemezdi. İkarus otobüslerden modern ve konforlu otobüslere geçtiğiniz, seyahat etmeye başlayacağınız o ilk günlerdeki heyecanınızı hatırlıyorum. O memnuniyeti gözlerinizde görmüştüm. Buradaki göleti hizmete aldığımızda, meydanı olmayan Sultanbeyli’ye şimdi üzerinde bulunduğumuz meydanı kazandırdığımızdaki memnuniyetinizi hep gördük.”

İSTANBUL HİZMETE DOYMADI, DAHA YAPACAK ÇOK İŞ VAR…

İstanbul’un hizmete doymadığını ve daha yapacak çok işlerinin olduğunu dile getiren Başkan Kadir Topbaş; “Bize engel olmak isteyenler var. Başta FETÖ olmak üzere içeriden ve dışarıdan dost gördüklerimiz gelişmemizi istemiyorlar. Çanakkale’de destan yazdığımız gibi, 15 Temmuz’da destan yazdığımız gibi, kol kola girerek geleceğe yürümeliyiz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Sultanbeyli’yi yeni yatırımlarla tanıştıran kurdele, protokol üyeleri tarafından sahnede birlikte kesildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın Bağcılar ve Çekmeköy’den sonra toplu açılış yaptığı ilçelerden biri de Sultanbeyli oldu. Yağmurlu havaya rağmen vatandaşların hıncahınç doldurduğu Kent Meydanı’nda coşku hakimdi…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kentsel değişimi anlamak için bu sergi kaçmaz

Caddebostan Kültür Merkezi, 25 Ocak-11 Mart tarihleri arasında 16 sanatçının katılımıyla gerçekleşecek “Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri” adlı karma sergiye ...