Kültür Elçileri

Sultanbeyli’de Kültür Elçileri Projesi

Sultanbeyli Belediyesi, hayata geçirdiği Kültür Elçileri Projesi ile yeni neslin kültüründen kopmasına engel olacak, kadim Anadolu kültürünün kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayacak.

Kültür Elçileri Projesi’nin açılışı, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’’nde yapıldı. Gençlerin kendi kültürünü tanımasını ve kuşaktan kuşağa aktarmasını amaçlayan proje, gençlerden büyük ilgi gördü. Kültür Elçileri Projesi’nin içerisinde 14 lisenin 9,10 ve 11. sınıflarında okuyan ve not ortalamasına göre ilk 5’e giren öğrenciler bulunuyor. Toplamda 233 öğrencinin var olduğu proje kapsamında, öğrenciler farklı etkinliklere katılacak.

SOSYAL MEDYA, GENÇLERİN HAYATINDA ÖNEMLİ YER EDİNDİ…

Projenin açılış konuşmasını yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, gençlerin hayatında önemli yer edinmeye başlayan sosyal medyaya dikkat çekerek; “Kültür Elçileri Projesi’nin ilçemize, gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Projeye emek veren kültür dostlarını, projenin içerisinde yer alan kıymetli öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

Kültür Elçileri

Kültür Elçileri Projesi ile yeni neslin kültüründen kopmasına engel olunacak, kadim Anadolu kültürünün kuşaktan kuşağa aktarılması sağlanacak…

BİR KÜLTÜR HAZİNESİ; ANADOLU…

Anadolu’nun bir kültür hazinesi olduğunu vurgulayan Başkan Keskin; “Cennet vatanımız tarih boyunca kültürlerin kesiştiği nokta olmuştur. Tarih öncesi medeniyetlere ev sahipliği yapan bu topraklar Bizans’ı, Selçuklu’yu ve Osmanlı Devleti’ni bağrında taşımış, kendine has bir kültür meydana getirmiştir. Anadolu’nun kadim kültürü, kuşaktan kuşağa aktarılmış bir değerler bütünüdür” şeklinde konuştu.

BAŞKA KÜLTÜRLERİN ESARETİNE GİRMEYE ENGEL OLMAK İÇİN…

Başka kültürlerin kültürümüzü esaret altına almasına engel olmak adına bu projelerin hayata geçtiğini ifade eden Keskin; “Kendi kültürümüzü korurken yapmamız gerekenler var. Özellikle son zamanlarda artan sosyal medya, kültürümüzün önemli öğelerinden olan sohbet kültürümüze büyük zarar veriyor. Artık gençler odadan odaya telefon üzerinden sohbet eder oldu. İşte bu ve benzeri çalışmalarla bizler, hayata farklı bir penceren bakmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...