Geçtiğimiz günlerde meydana gelen kar yağışı esnasında Kadıköy Life Dergisi tarafından Moda sahilinde çekilen bu özel kara, Sultanahmet ile Kadıköy'ün birbirine oldukça yakın olduğunu hatırlatıyor...

Canlı bomba terörü Kadıköy’den bile duyuldu!..

İstanbul, canlı bomba terörü ile sarsıldı. Sultanahmet’te ilk belirlemelere göre turist kafilesini hedef alan canlı bomba, İstanbul’a dehşeti yaşattı. En az 10 kişi hayatını kaybetti, onlarca da yaralı var. Aşırı şiddetli patlamanın korkunç sesi Anadolu Yakası’ndan, Kadıköy ve Üsküdar gibi ilçelerden bile duyuldu. Olaya yönelik “haber yayın yasağı” getirildiği de açıklandı.

Patlamaya yönelik araştırmalar devam ederken İstanbul Valiliği, ilk açıklamalarında ölü sayısını 10, yaralı sayısını ise en az 15 olarak belirtti. Ancak feci olayın boyutu her dakika değişiyor. Bölgede ulaşım dururken, çevre esnafı ve vatandaşlar büyük panik yaşadı. Emniyet güçleri tarafından yoğun güvenlik önlemleri alındı.

ACININ SESİ GENİŞ ÇEVREDEN HİSSEDİLDİ…

Sultanahmet’te meydana gelen patlamanın Eyüp’ten Beşiktaş’a, Üsküdar’dan Kadıköy’e İstanbul’un merkez birçok ilçesinde duyulduğu haber servislerine yansıdı. Kadıköy’ün özellikle Sultanahmet’e yakın olan deniz kıyısındaki mahallelerinde, patlama sesinin daha fazla hissedildiği vurgulandı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

engelsiz okul

Çekmeköy’de engelsiz okul için geri sayım

Çekmeköy Belediyesi’nin Ekim 2017’de Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiği arsada yapılması planlanan Engelliler Okulu için yapım protokolü imzalandı. Çekmeköy ...