Suadiye Gönüllüleri

Suadiye Gönüllüleri, Gülsin Onay’ı Kadıköy ile buluşturdu

Birbirinden keyifli sosyal etkinlikleriyle sık sık yüzleri güldüren Suadiye Gönüllüleri, bu kez devlet sanatçısı ünlü piyanist Gülsin Onay’ın resitali ile yardım elini uzattı. Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve yoğun ilgi gören konserde, Onay’ın performansı büyük beğeni topladı.

Pilot eğitim kurumu olarak seçtikleri Fikirtepe’de Münevver Şefik Fergar İlkokulu ve İnönü İlkokulu öğrencilerine 6 yıldır pırıl pırıl geleceğin kapılarını aralayan Suadiye Gönüllüleri, yeni projelerine büyük bir enerji ile başladı.

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (5)

ÖĞRENCİLERE ORKESTRA KURUYORLAR…

Öğrencilerin sanatla iç içe yaşayabilmesini arzulayan Suadiye Gönüllüleri, konserden elde edilen gelir ile her iki okuldaki 150 öğrencinin yaz okulu giderlerini karşılayacak ve orkestra kurulmasını sağlayacak. Hemen her günlerini öğrencilerin sağlıklı, topluma faydalı bireyler olmaları için harcayan Suadiye Gönüllüleri, bir etkinliğiyle daha yönetim çalışmalarına hayran bıraktı.

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (10)

GÜLSİN ONAY’IN PARMAKLARINI TAKİP ETMEKTE ZORLANDILAR…

Birbirinden eşsiz eserleri kendi üslubuyla yorumlayan Gülsin Onay sahnede devleşti, sihirli parmaklar piyanonun tuşlarında adeta su gibi aktı geçti. Özellikle hareketli eserlerde gözlerini kırpmadan ünlü sanatçıyı izleyen Kadıköylüler, konserin finalinde dakikalarca ayakta alkış tuttu. Onay’ın müziği kadar genç ve dinamik fiziği de Kadıköylülerin yakın takibindeydi. Konsere katılanlar arasında, gönüllülerin her çalışmasını yakından takip eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun eşi Ebru Nuhoğlu Topsakal da dikkat çekti.

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (8)

KULİSTE SUADİYE GÖNÜLLÜLERİ’NDEN SÜRPRİZ…

Konserin finalinde kulisi ziyaret eden Suadiye Gönüllüleri Başkanı Nesrin Dolunay ve yönetimi, Gülsin Onay’ı çok beğeni gören performansından ötürü tebrik etti. CKM kulisi, konser finalinde imza buluşması öncesi renkli sohbetlere sahne oldu.

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (6)

GÜLSİN ONAY, KADIKÖY LIFE’A ÖZEL KONUŞTU…

Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamalarda bulunan sempatik sanatçı; “Kadıköy gerçekten çok farklı ve özel bir şehir. Sanatla iç içe, mükemmel bir enerjisi var. Sanat çalışmam ile başka insanların ihtiyaçlarına yardımcı olabilmek, benim için çok özel bir duygu. Suadiye Gönüllüleri’nin müthiş bir yapısı var. Bir dayanışma olduğu ve kenetlenmişlik çok hissediliyor, dışa vuruyor. Bunu her yerde bu derecede göremiyoruz. Öğrencileri kurtarmak, memleketin geleceğine katkı sağlamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Sadece gönül birliğinde değil, gönül feryadında da beraberlik görüyorum” şeklinde konuştu.

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (14)

İMZA BULUŞMASINDA YOĞUN İLGİ…

Konserin sonunda gerçekleştirilen buluşmada Gülsin Onay, yüzlerce hayranına albümlerini imzaladı. Kadıköy’ün yanı sıra İstanbul’un birçok ilçesi ve Türkiye genelinden sanatseverler, dakikalarca hatıra fotoğrafları çekildi.

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (4)

NESRİN DOLUNAY: GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYORUZ…

Etkinliğe yönelik duygu ve düşüncelerini Kadıköy Life Dergisi’ne açıklayan Suadiye Gönüllüleri Başkanı Nesrin Dolunay ise şunları dile getirdi: “150 çocuğumuz için dolu dolu, sokaklardan uzak, eğitim ve eğlence, sanat ile iç içe bir yaz tatilini 6. senesinde karşılamaya hazırlanıyoruz. Bu süreçte Kadıköy Belediyesi, her daim yanımızda oldu. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na, önceki dönem başkan ve yönetimlerine, meclis üyelerimize, gönüllü merkezimizin yönetim kuruluna, adını gizli tutan yardımseverlere ve katkı sağlayan herkese yürekten teşekkürü borç bilirim. Bu sene orkestramızı kuruyoruz, öğrencilerimiz sanatı doya doya yaşayacaklar.”

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (19)

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (17)

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (18)

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (16)

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (15)

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (13)

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (12)

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (11)

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (9)

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (7)

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (3)

suadiye-gonulluleri-gulsin-onayi-kadikoy-ile-bulusturdu (1)

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...