“Sonsuzluğa” açıldılar…

Ünlü mozaik sanatçısı Tülin Kaynak’ın Kadıköy Belediyesi ile ortak gerçekleştirdiği “Sonsuzluk” adlı eseri, Selamiçeşme Özgürlük Parkı ana girişine yerleştirilerek ölümsüzleştirildi.

Eserin açılışı, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve Erenköy Rotary Kulübü Başkanı Elif Şensöz Görgülü’nün katılımıyla gerçekleşti. Sanata ve sanatçıya desteği bir borç olarak gördüğünü ifade eden Başkan Öztürk, Tülin Kaynak’ı tebrik etti.

Erenköy Rotary Kulübü Başkanı Elif Şensöz Görgülü, başarılı sanatçıya çiçek takdim ederken, Kadıköylü birçok sanatseverin de açılışa ilgi gösterdiği görüldü. Kaynak, Kadıköy Belediyesi ve Erenköy Rotary Kulübü’ne teşekkür etti.

DÜNYA İKİNCİSİ OLMUŞTU…

Ünlü mozaik sanatçısı Tülin Kaynak, geçtiğimiz yıl düzenlenen Uluslararası Mozaik Yarışması’nda “Dünya İkincisi” olarak Türkiye’nin göğsünü kabartmıştı. Sanatçının “Sonsuzluk” adlı eseri, 158 x 458 cm boyutunda, 79 x 109 cm boyutlarında 8 ayrı parçadan oluşuyor. Eserin tamamını kendi atölyesinde oluşturan sanatçı, Amerikalı mozaik sanatçısı Sonia King ile dünden bugüne çalışmalarını taçlandırmış oldu.

SELAMİ ÖZTÜRK, VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ…

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, açılış programı sonrasında basın mensuplarına sınırlandırılan esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla istişarelerde bulundu.

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Palladium Ataşehir’de Interstellar Uzay Sergisi

JLL Türkiye tarafından yönetilen Anadolu Yakası’nın en gözde alışveriş merkezi Palladium Ataşehir, 20 Mayıs-20 Temmuz 2017 tarihleri arasında ...