Alo 153

Sokaktaki yaralı hayvanları yalnız bırakmayın, ALO 153’ü arayın

İstanbul’da yolda yaralı olarak gördüğünüz hayvanlar için artık ücretsiz ambulans servisi veriliyor. Barınak gönüllüleri ve Hayvanlara Yaşam Hakkı Servisi’nin belediyelerle işbirliği yaparak gerçekleştirdiği ücretsiz hizmet için, ALO 153’ü arayarak Beyaz Masa’yı tuşlamanız yeterli.

Gelen ihbarlar şoför, yakalamacı ve veterinerden oluşan ambulans ekibine yönlendiriliyor. Ekip, bildirilen yere giderek yaralı hayvanları en uygun tedavi kliniğine götürüyor. Servis ücretsiz olarak veriliyor ve masraflar bağışlarla karşılanıyor. Belediye tarafından onaylanması durumunda ambulansta gönüllü olarak çalışmak da mümkün.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR KAP SU, BİR KAP YEMEK…

Şu an için Ataşehir Barınağı, Beylikdüzü Barınağı, Büyükçekmece Barınağı ve Yedikule Hayvan Barınağı, bölgelerinde yaralanan hayvanları kabul ederek çalışmalara destek veriyor. Ayrıca her gün sokak hayvanları için bir kap yemek ve bir kap suyu kapınızın önüne bırakarak, onların beslenmelerine katkıda bulunabilirsiniz.

Gönüllülerin belediyeyle işbirliği halinde verdiği hizmete erişmek için ALO 153'ü aramak yeterli. Haziranda başlayan hizmet için altı ayda 800'den fazla ihbara cevap verildi.

Gönüllülerin belediyeyle işbirliği halinde verdiği hizmete erişmek için ALO 153’ü aramak yeterli. Haziran’da başlayan hizmet için 6 ayda 800’den fazla ihbara cevap verildi…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...