Sokak müzisyenleri Maltepe’de sahne aldı

Maltepe ve Kartal başta olmak üzere Anadolu Yakası’nda sokak müzisyenliği yapan yetenekli isimler, “Sokaktan Sanata” konseriyle Maltepe’de sahne aldı.

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki konser, müzisyen Ayla Karacan’ın yönetiminde gerçekleştirildi. Bağlama, gitar, keman, klarnet ve vurmalı çalgılar eşliğinde, Neşet Ertaş türkülerinin yanı sıra “Mamoş”, “Dom Dom Kurşunu”, “Esmerim”, “Dostum Dostum” gibi halk müziğinin birbirinden güzel ve sevilen türkülerini seslendiren 12 kişilik ekip, dinleyicilerden tam not aldı.

Sokak müzisyenleri Maltepe’de sahne aldı

SOKAKTAN SAHNEYE…

“Sokaktan Sahneye” isimli konserle yüzlerce müzikseverin karşısına çıkan müzisyenlerin öyküsü ise hayli ilginç. Sosyal sorumluluk projesi olarak bir araya gelen ekip, aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi’nde akademisyenlik yapan Ayla Karacan’ın kendisine ait müzik okulunda, Maltepe ve Kartal başta olmak üzere Anadolu Yakası’nda sokaklarda, caddelerde, metrolarda sokak müziği yapan yetenekli isimlere ücretsiz eğitimler vermesiyle kuruldu. Bugüne kadar pek çok konser veren “Sokaktan Sahneye” ekibi, ayrıca bir albüm hazırlığı içerisinde.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Cumhuriyet Korosu

Cumhuriyet Korosu, Küçükyalı’da sahne aldı

Maltepe Belediyesi Cumhuriyet Korosu, Küçükyalı Mahallesi Adnan Kahveci Parkı’nda unutulmaz bir konsere imza attı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 95, Maltepe’nin ...