Sokak hayvanları emin ellerde…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, veterinerlik hizmetleri çerçevesinde faaliyetlerini modern, hızlı ve kaliteli bir şekilde yürütmeye devam ediyor. İBB ekipeleri, özellikle sokak hayvanlarının rehabilitasyonu başta olmak üzere kısırlaştırma, osteosentez ve hayvan tedavisi, bakımevlerinin işletilmesi, denetim ve kurban hizmetleri gibi konularda faaliyetlerini yürütüyor.

Cebeci, Hasdal, Orhanlı, Aydınlı, Tepeören ve Kısırkaya Bakımevleri ile sokak hayvanlarına hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Tepeören ve Hasdal Bakımevleri’nde yenileme, Subaşı ve Ömerli’de ise yeni modern bakımevlerinin proje çalışmalarını sürdürüyor. 2015 yılında bakımevlerinde birçok sokak hayvanı rehabilite edilirken, 21 bin 526 hayvan da kısırlaştırıldı. Kısırlaştırılan hayvanlar küpe ile işaretlenirken, hayvanlarının ensesinin deri altına mikroçip takılarak, elektronik ortamda (vetistanbul.ibb.gov.tr) kayıt altına alınıyor.

MODERN HASTANE HAYVANLARIN HİZMETİNDE…

Haftanın 7 günü 24 saat veteriner hizmetleri alanında hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ALO 153 ihbar hattı üzerinden gelen hayvan yaralanmaları vb. durumlara 26 hayvan nakil aracı ile kısa sürede müdahale ediyor. İstanbul’da başta trafik kazaları olmak üzere çeşitli şekillerde yaralanan hayvanlar, İstanbul Hayvan Hastanesi’nde tedavi altına alınıyor. Kırık tedavilerinin gerçekleştirilmesi amacıyla modern teknolojiden faydalanılarak kurulan Osteosentez Ünitesi’nde geçtiğimiz yıl 4 bin 49’u köpek, bin 638’i kedi ve 248’i de diğer hayvanlar olmak üzere toplam 5 bin 935 operasyon yapıldı.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...