Söğütlüçeşme TCDD arazisi otoparka dönüştü…

Hızlı tren yapım çalışmaları ile birlikte hizmet dışı kalan Haydarpaşa-Gebze banliyö hattı üzerinde geçiş dönemi yaşanıyor. Söğütlüçeşme’de TCDD’ye ait demiryolu köprüsünün altı, otopark olarak kullanılmaya başlandı.

Kadıköy Belediyesi yanında metrobüs geçişi için sıkça kullanılan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na ait arsada geçtiğimiz haftalarda düzenleme yapılmış, özellikle gece saatlerinde güvenlik riski taşıyan arsanın çevresi, yaya kullanımına kısmen kapatılmıştı. Çalışmanın ayrıntıları, araçların köprü altında yoğunlaşması ile ortaya çıktı.

YÜZLERCE ARACA OTOPARK OLDU…

Arsa, yoğun otopark sorununun yaşandığı Söğütlüçeşme, Hasanpaşa ve Kuşdili çevresinde ihtiyacı gidermek üzere otopark olarak kullanılmaya başlandı. İşletmesini TCDD’nin gerçekleştirdiği otoparkta, gündüz ve gece otopark sorumluları bulunduruluyor. Hızlı tren çalışmalarının sona ermesinin ardından, arsanın farklı projeler ile değerlendirilebileceği düşünülüyor.

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

İlginizi Çekebilir

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe ...