Söğütlüçeşme TCDD arazisi otoparka dönüştü…

Hızlı tren yapım çalışmaları ile birlikte hizmet dışı kalan Haydarpaşa-Gebze banliyö hattı üzerinde geçiş dönemi yaşanıyor. Söğütlüçeşme’de TCDD’ye ait demiryolu köprüsünün altı, otopark olarak kullanılmaya başlandı.

Kadıköy Belediyesi yanında metrobüs geçişi için sıkça kullanılan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na ait arsada geçtiğimiz haftalarda düzenleme yapılmış, özellikle gece saatlerinde güvenlik riski taşıyan arsanın çevresi, yaya kullanımına kısmen kapatılmıştı. Çalışmanın ayrıntıları, araçların köprü altında yoğunlaşması ile ortaya çıktı.

YÜZLERCE ARACA OTOPARK OLDU…

Arsa, yoğun otopark sorununun yaşandığı Söğütlüçeşme, Hasanpaşa ve Kuşdili çevresinde ihtiyacı gidermek üzere otopark olarak kullanılmaya başlandı. İşletmesini TCDD’nin gerçekleştirdiği otoparkta, gündüz ve gece otopark sorumluları bulunduruluyor. Hızlı tren çalışmalarının sona ermesinin ardından, arsanın farklı projeler ile değerlendirilebileceği düşünülüyor.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...