Söğütlüçeşme Marmaray’a AVM için düğmeye basıldı…

Son günlerde yoğun düzenleme çalışmalarının olduğu Söğütlüçeşme metrobüs istasyonu yanında bulunan TCDD’ye ait 22 bin metrekarelik arazinin “ticaret alanı” olarak düzenlenmesi amacıyla çalışma başlatıldı. İBB Meclisi’nde arazinin statüsünün değiştirilmesine yönelik teklif geldi. Teklif, Meclis tarafından İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

İlgili teklif kararının Kadıköy Belediyesi’ne de ulaştırıldığı, ancak belediyenin AVM olarak büyük bir alışveriş merkezinin yapılmaması gerektiği yönünde İBB’ye kararını bildirdiği belirtildi.

AVM BÖLGEYİ NASIL ETKİLER?

Söğütlüçeşme Tren İstasyonu’nun altına ve çevresine AVM yapılmasının bölgede trafik kaosunu tetikleyeceği ve karmaşayı artıracağı yönünde kaygılar hâkim… Metrobüs, Kadıköy Belediye Binası ve Şükrü Saraçoğlu Stadı üçgeninde bulunan TCDD arazisinde AVM’nin, bölgenin dokusunu bozmakla birlikte trafik yoğunluğunu had safhaya çıkaracağı tahmin ediliyor. Özellikle akşam saatlerinde Söğütlüçeşme genelinde trafik akışının durduğu ve saatlerce sağlıklı trafik akışı sağlanamadığı biliniyor.

GÖZLER İMAR KOMİSYONU’NDA…

Kararın 09 Haziran tarihli İBB Meclis oturumunda İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından gözler, TCDD arsasına yönelik alınacak karara çevrildi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...