Kadıköylü minnak

Soğukla tanışan şaşkın Kadıköylü minnak

Sonbaharın kapımızı iyiden iyi çaldığı son günlerde hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesi, sokak hayvanlarını da etkilemeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda, yaz aylarında dünyaya geldiği anlaşılan yavru kedinin bulutlu, soğuk ve rüzgarlı havayı gözlemlemeye çalıştığı o anlar, Kadıköy Life objektiflerine yansıdı.

Yer yer üşüdüğünü belli eden hareketleri ile birlikte gökyüzünü, bulutları ve soğuğu algılamaya çalışan yavru kedi, tüm sokak hayvanları ile birlikte önümüzdeki süreçte hayli soğuk kış mevsimini karşılayacak. Eylül ayının son günleri, özellikle akşam saatlerinde serin olması nedeniyle yavru sokak canlılarını çok zorluyor.

Kadıköylü minnak

HER BİRİNİN KADIKÖYLÜ ANNELERİ, BABALARI VAR…

Yazın kavurucu sıcağında, kışın buz kesen ayazında gece  gündüz kedileri ziyaret eden Kadıköylü hayvanseverler köpükten evler yaparak, su ve yaş-kuru mama ile çeşitli gıdalar getirerek, kedilerin doğal yaşamlarında hayata tutunabilmelerini sağlıyor. Boş zamanının tamamını sokak hayvanlarına yardımla geçiren Zühtüpaşa Mahallesi Muhtarı Harika Develioğlu, geçtiğimiz kış aylarında Kadıköy Life tarafından görüntülenmiş, kedilerin mutluluğu hayvansever camiasında büyük yankı uyandırmıştı.

Kadıköylü minnak

muhtar-harika-develioglu-sokak-canlilari-kediler-annesi-kadikoy-life-dergisi-10-640x428

Kadıköylü minnak

Kadıköylü minnak

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...