SKAL Marmara, “Sağlığa dikkat” dedi…

SKAL International Marmara Kulübü’nün Nisan ayı buluşması Dream Hill Hotel’de gerçekleştirildi. Aynı zamanda kulübün üyesi de olan Hikmet Can Oktay’ın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmanın bir de konuk konuşmacısı vardı.

Kulüp üyelerinden Hakan Kırhan’ın geçtiğimiz hafta yaşadığı diyabete bağlı rahatsızlık nedeniyle hayli üzgün olduğunu dile getiren SKAL Marmara Kulübü Başkanı Zeynep Yılmaz; “Sizlere yalvarıyorum, lütfen sağlığınıza dikkat edin” dedi.

“İNSÜLİN DİRENCİ, ÖMRÜ KISALTAN BİR DURUMDUR…”

Buluşmaya Başkan Zeynep Yılmaz tarafından konuşmacı olarak davet edilen Dr. Yaser Süleymanoğlu, konuklara diyabet hakkında ayrıntılı bir sunumda bulundu.  Acıbadem Hastaneleri Bağdat Caddesi Tıp Merkezi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yaser Süleymanoğlu; “Maalesef insülin direnci, ömrü kısaltan bir durumdur” diye konuştu. İnsülin direncinin büyük şehirlerde yaşayan, hareketsiz kalan, çok fazla kalorili gıda tüketenlerin bir sorunu olduğuna işaret eden Süleymanoğlu; “İnsülin direncinin diyabet, damar sertliği, tansiyon ve kalp hastalığını tetikleyici etkisi de var” diyerek, bu hastalığa karşı dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.

SKAL ÜYELERİNE TOKLUK KAN ŞEKERİ TESTİ…

Buluşmada bir başka sürpriz daha yaşandı ki, o da Dr. Yaser Süleymanoğlu tarafından konuklara “Tokluk Kan Şekeri Testi” yapılması oldu. Önceleri kimse bu testi yaptırmak istemedi, ancak üyelerden Suadiye Oteli Genel Müdürü Murat Yumak ile Turizm Life Turkey Editörü Seher Aybek’in öncü olması ile bütün konuklar sıraya girerek testi yaptırdılar. Sonuçta ise sadece 2 kişinin durumu riskli çıktı.

DREAM HILL MUTFAĞINA “KUSURSUZLUK” ALKIŞLARI…

Gecenin sonunda Dream Hill Hotel’in Mutfak ve Servis Yönetimi’ne, SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Zeynep Yılmaz tarafından bir teşekkür belgesi verildi. Konuklardan ise “kusursuzluk” alkışları geldi. Gerçekten de ekibin menüsünden servisine kadar hazırladığı her şey mükemmeldi. Gazetecilik refleksiyle bulduğumuz tek kusur ise, gecenin konuk konuşmacısının sözlerine tam yemek başlangıcında başlaması oldu. Pek çok kişi, yemeğin mükemmel lezzeti ile konuşmacının “Yemeyin” ikazları karşısında tereddütte kaldı. Buna rağmen konuklar tercihlerini yemekten yana kullandılar.

Gecenin onur konukları arasında, SKAL International Dünya Şeref Üyesi Somer Özkök de vardı…

Acıbadem Hastaneleri Bağdat Caddesi Tıp Merkezi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yaser Süleymanoğlu, yaptığı sunum ve çizdiği karamsar tablonun ardından katılımcıların sorularını cevapladı…

SKAL Marmara Başkanı Zeynep Yılmaz, buluşmaya katkılarından dolayı Dr. Yaser Süleymanoğlu’na bir plaket verdi…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...