Sınır ötesi bisikletliler Kadıköy’e geliyor…

Kadıköy Belediyesi, 31 Temmuz Cuma günü fiziksel hareketsizliğe dikkat çekmek için pedal çeviren dört gönüllü bisikletliden oluşan takımı ağırlayacak.

Uluslararası Spor ve Kültür Birliği’nin “NowWeMove” (Şimdi Hareket Zamanı) kampanyası Türkiye koordinatör kuruluşu ENVERÇEVKO girişimi ile “Tüm rotalar Brüksel’e çıkar” bisiklet turu, 24 Temmuz tarihinde Muğla’dan başladı, 9 Eylül’de Brüksel’de sona erecek.

47 GÜNDE 13 ÜLKEYİ BİSİKLETLE GEÇECEKLER…

Proje Danışmanı akademisyen Feridun Ekmekci, NowWeMove Türkiye Takım Kaptanı İngilizce öğretmeni Adnan Çangır, akademisyen Emel Çalkam ve doktor Serhat Ferahi Değimli’den oluşan 4 kişilik ekip; 2 bin 700 kilometre pedal çevirerek, 47 günde 13 ülkeyi geçecekler.

HEDEF, FİZİKEL HAREKETSİZLİĞE KARŞI FARKINDALIĞI ARTIRMAK…

Gönüllü bisikletçilerden oluşan Türkiye takımı, fizisel hareketsizliğe karşı farkındalığı arttırmak için birçok ülkeyi pedallayacak. Engelli bireyler de Türkiye’deki tur esnasında tandem bisikletlerle takıma katılacaklar. Bu etkinlikte sadece bisiklet turu değil, rotanın geçtiği şehirlerde sağlıklı yaşam için sportif etkinlikler, fiziksel aktiviteler, özellikle de bisiklet kullanımını destekleyen etkinlikler yer alacak.

KADIKÖY’DEN 44 KM BİSİKLET SÜRÜŞÜ…

Kadıköy Belediyesi Bisiklet Kulübü, Bisiklet Gezgini, Pedalşörler ve Bisikletli Ulaşım Platformu, 31 Temmuz Cuma günü saat 15.30’da Caddebostan Migros arkasında buluşacak; bisikletlerle 22 km yol giderek ENVERÇEVKO NowWeMove (Şimdi Hareket Zamanı) Türkiye takımını Pendik Vapur İskelesi’nde karşılayacak. Hep birlikte geri dönüş için Pendik, Kartal, Maltepe sahilyolu kullanılarak, Bağdat Caddesi üzerinden 22 km bisiklet sürüşü yapıldıktan sonra saat 18.30’da Kadıköy Gençlik Merkezi’nde ENVERÇEVKO NowWeMove (Şimdi Hareket Zamanı) Türkiye takımının gerçekleştireceği basın açıklamasının ardından, etkinliğin İstanbul ayağı son bulacak.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...