Majid Majidi

Sinemanın ustası Maltepe’ye gelecek

Kardeş şehir projeleri ve kültürel işbirliği anlaşmaları kapsamında meclis üyeleri ile İran’a giden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, dünyaca ünlü Tahranlı yönetmen Majid Majidi ile bir araya geldi. İkili, dünyaya kardeşlik mesajı verdi.

İranlı orta sınıf bir ailede büyüyen; Cennetin Rengi, Cennetin Çocukları, Serçelerin Şarkısı gibi dünyaca ünlü ödüllü filmlerin yönetmeni Majid Majidi ile Tahran gezisi sırasında buluşan Başkan Kılıç; “Biz aynı coğrafyanın, aynı kültürün insanlarıyız” diyerek kardeşlik mesajı verdi. Ünlü yönetmenle Maltepe’de hayata geçirecekleri projelerin müjdesini de veren Kılıç; “Ünü kıtaları aşan Majid Majidi ile sevginin şiar olduğu Maltepemizde buluşmak için heyecanlanıyoruz. Birlikte hayata geçireceğimiz projeler, Maltepemize kültür ve sanatın başkenti olma yolunda katkı sunacaktır” dedi.

Majid Majidi

SANATA KUCAK AÇTI…

Belediyenin Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde her gün düzenlediği etkinlikler, “Açık Hava Nostaljik Sinema Günleri” gibi çalışmalarıyla Maltepe, İstanbul’un kültür-sanat alanında dikkat çeken ilçelerinden biri haline geldi. Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın daha önce de sinemaya destek olmak adına ilçe sınırlarında çekilen hiçbir filmden ücret alınmayacağını açıklamasıyla Maltepe, özellikle iki yıldır yapımcıların ilgi odağı haline dönüştü.

sinemanin-ustasi-maltepeye-gelecek-2

Dünyaca ünlü ödüllü filmlerin yönetmeni Majid Majidi ile Tahran gezisi sırasında buluşan Başkan Kılıç; “Biz aynı coğrafyanın, aynı kültürün insanlarıyız” diyerek kardeşlik mesajı verdi…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...