Şileli sporcular barış için kürek çekecek…

Şile Belediyesi’nin desteği ve Şile Su Sporları Kulübü’nün girişimleriyle Şile Kürek Takımı sporcuları, 24 Nisan Cuma günü Anzak Günü’nde barış ve dostluk mesajı vermek için kürek çekecek.

Gelibolu Yarımadası’nda 100. yılı nedeniyle büyük bir organizasyonla anılacak Anzak Günü’nde Şile Su Sporları Kürek Takımı, Anzak Koyu’nda Avustralyalı sporcularla yarışacak. Barış ve dostluk için kürek çekecek sporcular, yoğun bir antrenman döneminin ardından hazırlıklarını bitirdi.

BARIŞ , DOSTLUK VE BİRLİK MESAJI VERİLECEK…

Antrenmanları yakından takip eden Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, belediye olarak savaşların 100. yılında Anzaklarla birlikte anma törenine katılacaklarını ifade ederek; “Şile, Çanakkale Savaşları’nda çok şehit vermiş bir coğrafya… Törenler için şu an Avustralyalılar, İngilizler, İtalyanlar ve Yeni Zelandalılar ülkemizde misafir… Anmalarda barış, dostluk ve birlik mesajı vermek için Şile Su Sporları Kulübü ile birlikte 4 yıldır hazırlık yapıyoruz. Kürek takımımız, Avustralyalı sporcularla yapacakları yarışlarda ülkemizi gururla temsil edecek ve savaşların geride kalması için barış mesajı verecek”  açıklamasında bulundu.

100 YIL ÖNCEKİ ÇIKARMA CANLANDIRILACAK…

Yarışlara dört yıldır hazırlandıklarını belirten Şile Su Sporları Kulübü Başkanı Bahattin Reşid ise; “Avustralyalı ve Türk profesyonel eğitmenler olarak, 4 yıllık çalışma neticesinde yetiştirdiğimiz yaklaşık 200 sporcudan 24’üyle birlikte tüm Gelibolu Yarımadası’nı iki günde kürekle dolaşarak yarışacağız. Anzakların her yıl düzenledikleri ilk çıkarmanın yapıldığı 24 Nisan gecesinde, ilk kez 100 yıl önceki çıkarmayı canlandıracağız. Bu kez dostluk ve barış çıkarması olacak” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...