Şile’de sokak hayvanlarına yardım eli…

Sokak Hayvanlarını Koruma, Yaşatma, Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO), Şile’de soğuk hava şartlarında yaşama tutunmaya çalışan sokak hayvanlarına yardım eli uzattı.

MARTILARI YİYEREK BESLENİYORLAR…

SOHAYKO Başkanı E. Yasin Yılmaz, yaptığı açıklamada bölgede kısırlaştırılmamış çok sayıda köpek bulunduğunu belirterek; “Yavruların bu alanlarda yaşaması zor ve imkansız. Çünkü çöplükten gelen gıdalar ile besleniyorlar. Biz mama desteği versek de acıktıklarında çöp artıkları ile karınlarını doyuruyorlar. Bu nedenle hayatlarını kaybediyorlar. Yetişkin köpekler de öyle aç kaldıklarında martıları yakalayarak yiyorlar, karınlarını doyuruyorlar” dedi. Yılmaz, bölgede 7 yavrunun öldüğünü ve birçok yetişkin köpeğin de hayatını kaybettiğini söyledi.

KÖPEKLER, ÇÖPLÜK VE MADENLER BÖLGESİNE TERK EDİLİYOR…

Hasta köpeklerin beslenmesi ve tedavisi için İBB Veteriner İşleri Müdürlüğü ile koordineli hareket ettiklerini belirten Yasin Yılmaz, bölgede bulunan köpeklerin birçoğunun çevre belediyelerden bölgeye terk edildiğini söyledi. Çöplük bölgesine çevre belediyelerce terk edilen sokak hayvanlarının küpelerinden ve çiplerinden hangi belediye ait olduğunu tespit ettiklerini dile getiren Yılmaz; “Bu tespitlerimizi köy muhtarlarımız ile tutanak haline getirdik. Bu tutanakları İdare Mahkemelerine ve Orman Su İşleri Bakanlığı ile paylaşacağız” dedi.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

PAGÇEV

PAGÇEV, çevre ve sağlık için bisikleti destekliyor

Son dönemde tüm dünya ülkeleri, hem çevre hem de insan sağlığı için bisiklet kullanımına yoğunlaşıyor. Bugün bir yolcu ...