Şile

Şile yeni terminal alanına kavuşuyor

Şile trafiğinin rahatlaması adına büyük öneme sahip yeni terminal alanının yapımında sona yaklaşıldı. Terminalin tamamlanması ile birlikte otobüsler, şehir içine girmeyecek. Trafik sıkışıklığı büyük oranda engellenerek, araç trafiği rahatlayacak.

Şile’nin yaz aylarında artan turizm nüfusuyla oluşan yoğun trafik sorunlarına karışı çözümler hayata geçiyor. İlçede trafik ve otopark sorununu çözmek için kollarını sıvayan Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, ilk olarak Şile Kent Meydanı ve Katlı Otopark Projesi’nin startını verdi. Bu kapsamda eski terminal alanı yıkıldı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Şile, 600 araçlık çok katlı otoparka kavuşacak.

Şile

BÜYÜK ARAÇLAR ŞEHİR İÇİNE GİREMEYECEK…

İkinci olarak, dolgu alanında yapımı devam eden Şile Liman Yenileme ve Yat Limanı Projesi kapsamında yeni rezerv otopark alanlarının oluşturulması ile merkez trafiğinin rahatlaması sağlanacak. Belediye tarafından Şile’de trafik ve otopark sorununu çözmek için atılan üçüncü adım ise yeni terminalin Bayrak Park mevkiine taşınması. Yapımı hızla devam eden ve çok yakında hizmete açılması planlanan yeni terminal alanı ile büyük araçların şehir içine girişi engellenirken, sıkışıklığa neden olan tüm sebepler ortadan kaldırılmış olacak.

ŞEHİR İÇİ KISA MESAFELİ SERVİSLER BAŞLAYACAK…

Trafiğin rahatlaması ile birlikte Şile sakinlerinin aklında soru işareti yaratan bir konu da yayaların terminal alanına ulaşım sıkıntısı olmuştu. Bu konunun yanıtı Başkan Tabakoğlu tarafından verildi. Tabakoğlu; “Yeni terminal alanımız hayırlı olsun. Trafik sorunumuza yapmış olduğumuz projelerle çözüm ürettik. Son olarak ilçemizdeki trafik sorununu en aza indirecek yeni terminal alanımızı da tamamlamak üzereyiz. Terminale yaya ulaşacak vatandaşlarımız için kısa mesafeli servislerimiz olacak. Şehir içi kısa mesafeli seferlerimizle alana ulaşım kolaylaşmış olacak” açıklamasında bulundu.

sile-yeni-terminal-alanina-kavusuyor-2

Şile trafiğinin rahatlaması adına büyük öneme sahip yeni terminal alanının yapımında sona yaklaşıldı. Terminalin tamamlanması ile birlikte otobüsler, şehir içine girmeyecek. Trafik sıkışıklığı büyük oranda engellenerek, araç trafiği rahatlayacak…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...