Şile bezleri, özel bir defileyle görücüye çıkıyor…

Şile Belediyesi, Şile’nin marka değeri olan Şile Bezini tanıtma ve geliştirme çalışmalarına devam ediyor… Bugüne dek uluslararası festivallerden geleneksel el işi sergilerine, Şile Bezi kitabından Şile Fenerinin Şile bezi ile giydirilmesine kadar birçok aktivite ve eserle Şile Bezini tanıtımına katkı sağlandı.

Son olarak ünlü tasarımcı Tuba Ergin’in 2016 ilkbahar kreasyonu için Şile Bezi üretildi. Bu özel kreasyon, 16 Kasım pazartesi günü Yerebatan Sarnıcında düzenlenecek özel bir defileyle görücüye çıkıyor. Defilenin en önemli özelliği, Şile Bezi El Sanatları Merkezi’nde dokunan orijinal Şile Bezlerinin kullanılacak olması.

Defileyi satın alım yapacak firmalar ve basın izleyecek. Defile, hem Şile bezinin tanıtımı hem de geleneksel Şile bezinin modern çizgi ve tasarımlarla çağdaş koleksiyonlarda yer alması açısından büyük önem taşıyor.

16 Kasım Pazartesi akşamı 20.30’da Tarihi Yerebatan Sarnıcı’nda yapılacak defilede Tuba Ergin 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonu “Rehab” moda severlerin beğenisine sunacak. Ayrıca defile de ünlü mankenler görev alacak.

Yurt Dışından Sipariş Almaya Başladı

Son dönemde Şile Bezinin üretimine ağırlık veren ve yıllar sonra yeniden orijinal Şile Bezi dokumayı başaran Şile Bezi El Sanatları Merkezi, üretimini hızlanarak artırıyor. Tuba Ergin’in yanı sıra, Fransız Modacı Nadia Dafri’nin özel koleksiyonu içinde Şile Bezi üreten merkez, yurt dışından sipariş almaya başladı. Ürdün, Dubai, Amerika, Kanada, Almanya ve Hollanda’dan sipariş alan merkez, yurt içinde de önemli firmalarla görüşmelere devam ediyor…

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Şile

Şile yaz sezonuna hazırlanıyor

Tarih, doğa ve kültür ile iç içe olan Şile, yaz sezonuna hazırlanıyor. Şile Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Şok ...