Şile Bezi El Sanatları Fuarı

Şile Bezi El Sanatları Fuarı açıldı

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen 29. Uluslararası Şile Bezi El Sanatları Fuarı, demokrasi nöbetiyle açıldı. Şile Limanı’nda gerçekleşen fuar açılışında konuşan Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, festivalde bu yıl Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların hürmetine eğlence organizasyonları gerçekleştirmeyeceklerini söyledi.

Başkan Can Tabakoğlu, 15 Temmuz’un tarih boyunca bir demokrasi bayramı ve irade şöleni olarak anılacağını anlatarak; “Bu demokrasi bayramı kutlanırken, şehitlerimiz her zaman hayır ve rahmetle yad edilecek. Milletçe nasıl bir ve beraber olduğumuz şu günlerde, bu uğurda mücadele vermiş tüm kardeşlerimi, siyasi parti ayrımı yapmaksızın o gece omuz omuza sokaklarda yürüyerek, sancağına iradesine sahip çıkan herkesi kutluyorum. Bugün seçilmiş bir belediye başkanı olarak buradan konuşabiliyorsam, başta şühedaya ve şehitlerimize ve sizlere müteşekkirim” dedi.

Şile Bezi El Sanatları Fuarı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NDE HER ŞEY İYİYE GİDİYOR…

29. Uluslararası Şile Bezi El Sanatları Fuarı’nda uluslararası konukların yanı sıra 42 yerli sanatçının yer aldığı bilgisini veren Tabakoğlu; “Bizler burada dünyaya demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nde her şeye rağmen hiçbir şeyin değişmeden, daha da iyiye gittiği mesajını veriyoruz. Türkiye, birilerinin üzerinde ameliyat yapabileceği bir ülke değil. 26. gününü gerçekleştirdiğimiz demokrasi nöbetimizde bu akşam da bunu tekrar haykıracağız” şeklinde konuştu.

sile-bezi-el-sanatlari-fuari-aciliyor (1)

100 YILLIK KIYAFETLER SERGİLENECEK…

Açılışta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı; “Hicaz Hümayun Peşrevi”, “Eski Ordu Marşı”, “Genç Osman”, “Fetih Marşı” ve “Hücum Marşı” gibi marşlar ile “Türkiyem” şarkısını seslendirdi. Ulusal ve uluslararası konuklara ev sahipliği yapan fuara Belarus, Ukrayna, Kırım, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tataristan, Macaristan, Gürcistan ve Türkmenistan’dan 25 el sanatı ustasının yanı sıra Anadolu’dan ipek dokumadan lüle taşına, deri işlemeden oymaya, hat ve ebru sanatından seramiğe kadar birçok zanaatkâr katılıyor. Şile bezine işlenen asırlık desenlerin, 100 yıllık kıyafetlerin, örtülerin ve şalların görücüye çıktığı 29. Uluslararası Şile Bezi El Sanatları Fuarı, 14 Ağustos tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

sile-bezi-el-sanatlari-fuari-aciliyor (2)

29. Uluslararası Şile Bezi El Sanatları Fuarı’nda uluslararası konukların yanı sıra 42 yerli sanatçı yer alıyor…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...