Okçuluk Kulübü

Şile Okçuluk Kulübü eğitimlerine başlıyor

Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun ata sporlarını geliştirmek adına yapmış olduğu girişimler sonucu kurulan Okçuluk Kulübü eğitimlerine başlıyor.

Şileli vatandaşlar, kulüp kurulduğu günden bu yana büyük bir heyecanla eğitimlerin başlamasını bekliyordu. Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ilk önce okullardaki öğrencilerle başlayacak eğitimlere yoğun ilgi var. Eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminin başlaması ile okullarda yapılacak eğitimlere 230 öğrenci katılacak.

Okçuluk Kulübü

YETENEKLİ ÖĞRENCİLER YARIŞMALARA KATILACAK…

Eğitimler boyunca yetenekli olan öğrencilerle yarışmalara katılmayı hedefleyen Şile Belediyesi Okçuluk Kulübü, yarışmalarda alınacak derecelerle Şile’yi ve Şile’nin spora verdiği değeri dünyaya duyurmak istiyor. Okullarda eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler, bulundukları okullarda okul müdürleri veya sorumlu öğretmenlerine başvuru yapabilecek.

YETİŞKİN EĞİTİMLERİ YAZ DÖNEMİNDE…

Şile Belediyesi’nin okullarda başlatacağı Okçuluk Kulübü, eğitimlerini yaz döneminde genişleterek vatandaşlara da sunmayı hedefliyor. Okulların tatile girmesi ile birlikte Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülecek olan eğitimlere, isteyen tüm vatandaşlar başvuru yapabilecek. Eğitimlerin ardından birer sporcu olacak olan bireyler, yarışmalara katılmaya hak kazanacak. Sporcular, yarışmalarda Şile’yi gururla temsil edecek. Ata sporunun geliştirilmesi için büyük uğraş veren Şile Belediyesi, yağlı güreşlerin ardından başlatmış olduğu okçuluk eğitimleri ile vatandaşlardan büyük takdir topladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...